Rubriky:

Lyže a snowboard

Dej mi pusu, řekl Mazoch přítelkyni

27. ledna 2007 11:30 - KRAKOV/PRAHA

Optimismus stoupá. Pozvolné lepšení stavu vážně zraněného skokana na lyžích Jana Mazocha potvrdil v pátek večer jeho manažer Jan Baier. "Každou návštěvou je znát, že se to posouvá," sdělil s tím, že blízcí - maminka, přítelkyně Barbora i dědeček Jiří Raška mohou lyžaře pravidelně navštěvovat. Skokan už je schopen slovní komukace. "Báře dokonce řekl: Dej mi pusu," připomněl optimistickou scénu Baier.

Postupně se za skokanem chystají další rodinní příslušníci. "Lékaři doporučují krátké návštěvy. Kontakt a otázky mu procvičují poraněný mozek," uvedl manažer.

První kontakty se skokanem se odehrály už ve čtvrtek, kdy reagoval úsměvem na přitelkyni a plácnul si rukou s manažerem, na rozmluvy to ale ještě nebylo. "Naše přítomnost mu může pomoci," zadoufal Raška pro polské internetové zdroje.

Že se šíře kontaktu s pacientem rozšiřuje, plyne i z informací, které poskytla Anna Niedwiedzká, mluvčí zdravotnického zařízení, které po pádu v Zakopaném přesně před týdnem pečuje o českého závodníka. "Kontakt s pacientem je stále lepší," vyjádřila se mluvčí nemocnice, která má podle dostupných informací vybavení přinejmenším srovnatelné se špičkovými zařízeními u nás. "Z toho, co můžu posoudit, tak určitě," přisvědčil Baier.

Pád Jana Mazocha v Zakopaném
Mazoch měl těžký pád, je v bezvědomí
Mazoch zůstává přes zlepšení stále v umělém spánku
Mazochův pád vyvolal rozporuplné reakce
Polská prokuratura zkoumá, zda bylo možné předejít pádu
Mazoch bude v Krakově ještě několik dní
Stav zraněného skokana Mazocha je nadále vážný
Lékaři začali probouzet Mazocha z umělého spánku
Stav zraněného skokana Mazocha se zlepšuje
Dej mi pusu, řekl Mazoch přítelkyni

Transport závodníka není na pořadu dne, čeká se na další zlepšení stavu. "Bude se to řešit po víkendu," uvedl Baier.

S myšlenkami na svého kolegu a kamaráda závodí o víkendu v Oberstdorfu čeští skokani. Nejlepší z nich Jakub Janda potvrdil, že po Mazochově pádu je těžké věnovat pozornost skákání. "Snažíme se to vypustit z hlavy a soustředit se na závody, ale úplně to nejde," řekl. S kolegy z týmu stále sledují zprávy na internetu a v ostatních médiích, jsou v telefonickém spojení s Mazochovým manažerem. "Ale snažíme se o tom moc nebavit," přiznal tísnivé pocity Janda.

Václav Procházka, Sport.cz, Právo

Zrušit