Mužská běžecká štafeta doběhla v Davosu čtvrtá

DAVOS

Čeští běžci na lyžích zůstali těsně bez medaile v nedělním dramatickém štafetovém závodu Světového poháru v Davosu, který byl pro týmy generálkou na mistrovství světa. Finišman Milan Šperl doběhl čtvrtý za Ruskem, Itálií a Francií, přičemž nejlepší kvarteto od sebe dělilo po čtyřech desetikilometrových úsecích pouhých sedm desetin sekundy.

Zásluhou Lukáše Bauera běžícího na druhém úseku čeští reprezentanti v průběhu závodu vedli, když stříbrný olympijský medailista předal Jiřímu Magálovi o sekundu dříve než kombinovaná štafeta Finska a Švýcarska. Magál se stále držel ve vedoucí skupince s minimálním odstupem stejně jako na závěrečném úseku Šperl. O cenný kov však Čechy připravil mocně finišující Rus Sergej Širjajev.

Ten dokázal na závěrečných šesti kilometrech stáhnout manko osmnácti sekund a v poslední zatáčce zaútočil. Na cílové rovince těsně porazil zkušeného Itala Pietra Pillera Cottrera, před Šperlem protnul o centimetry dříve cílovou pásku ještě Francouz Alexandre Rousselet.

Závod žen ovládly Švédky, Češky chyběly

Odpolední závod žen na 4x5 km vyhrály běžkyně na lyžích ze Švédska. Při neúčasti českého kvarteta porazila švédská finišmanka Britta Norgrenová o sekundu norskou soupeřku Marit Björgenovou. Třetí skončila finská čtveřice, v níž chyběla vedoucí žena Světového poháru Virpi Kuitunenová.