Rubriky:

Lyže a snowboard

Zraněný Mazoch sledoval na internetu závod věnovaný jemu

7. února 2007 19:38 - KLINGENTHAL

Zraněný Jan Mazoch seděl na nemocničním pokoji u internetu a bedlivě sledoval Světový pohár ve skocích na lyžích v německém Klingenthalu. Kamarádi a kolegové z reprezentace totiž skákali v závodu, který byl přeložen z Harrachova, právě pro něj. Jedině tak mu prý mohli pomoci se vrátit do normálního života. "A snad i mezi nás. Jinak se už můžeme jen modlit," řekl za všechny Borek Sedlák.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

"Já jsem moc rád, že se mi to povedlo, bylo to pro něj," věnoval Roman Koudelka zraněnému kamarádovi své středeční osmé místo, nejlepší v kariéře.  Mazoch měl těžký pád při lednovém SP v Zakopaném, po němž bojoval s vážnými zraněními hlavy o život.

"Povídal, že nás pořád sleduje, zjišťuje výsledky a občas nám za nějaké skoky vynadá. Ale s úsměvem, z legrace. Hlavně, aby to šlo takhle dál," pravil s úlevou v hlase Sedlák. "Poznal nás všechny, a i když ho známe všichni jako trochu jiného člověka, lepší se to ze dne na den a my byli rádi, že jsme ho mohli vidět," řekl Sedlák.

"Mazda bude rád," tušil Jakub Janda, že Mazocha středeční výsledky českého týmu v Klingenthalu, nejlepší v sezóně, potěší. "Koudy do desítky, to se mu musí líbit," připomněl nejlepšího Čecha v závodě.

"Ale jo, jsem s klukama spokojenej, tady od internetu to je dobré, potěšilo mě to," vzkázal Mazoch přes svého manažera Jana Baiera do Klingenthalu, městečka na německé straně Krušných hor, jen pár kilometrů za českými hranicemi. Na pokoji sice má televizi, která ale neměla program s přímým přenosem. "Bohužel," řekl Baier.

Mávali mu do kamery

"Mávali jsme mu do kamery," povídal solidárně Antonín Hájek, patnáctý skokan klání. "Mysleli jsme na něj, skákali jsme pro něj, vždyť je to vlastně domácí závod," upozornil Hájek, že na organizaci se podíleli i lidé z českého svazu. "Určitě za ním také půjdeme i všichni ostatní," slíbil Hájek. "Když jsem byl doma, lékaři nám to nedovolili," řekl.

Český tým se do nemocnice za Mazochem zřejmě dostane příští týden. "Určitě, až přijedeme ze závodů," připomněl Koudelka víkendový díl SP ve Willingenu. "Určitě za ním půjdeme, až bude cesta přes Prahu," přidal se Janda. "Jen škoda, že já jsem ho v tomto závodě asi moc nepotěšil," pokrčil rameny nad tím, že svou loňskou formu stále nenašel.

Závod v Klingenthalu měl za mrazivého počasí elektrizující atmosféru. Navzdory zimě, hustému sněžení a skutečnosti, že závod začal ve všední den odpoledne, bylo vyprodáno a v ochozech se tísnilo 20.000 diváků. "Ale když se podívám na vlajky, je jasné, že jsme v Německu," řekl Sedlák. "Každopádně je to skoro jako v Polsku," upozornil na závody v Zakopaném, kde vládne při závodech ve skocích na lyžích podobná atmosféra. "Děkujeme, Harrachove," znělo z reproduktorů stadiónu Vogtland Arena.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard