Pančochová jezdila v kalhotkách. Historicky první závod ve stripboardingu prohrála

3. dubna 2019 15:18 - Nagano/Praha

Snowboardistky Šárka Pančochová a Sheryl Maasová z Nizozemska spolu nedávno v Japonsku změřily síly v nové disciplíně zvané stripboarding, kterou obě úspěšné závodnice samy vymyslely. Česká jezdkyně v souboji prohrála, a tak se v naganském středisku Madarao Ski Resort musela prohánět na prkně pouze ve spodním prádle.

 

Ivana Roháčková

Pančochová s Maasovou si to rozdaly v zbrusu nové soutěži zvané stripboarding. Nejde však o žádný oficiální podnik, ale spíše o legraci obou jezdkyň. Soupeření spočívá v předvádění předem určených triků na zábradlích, bednách a skocích. Kdo zahlášený trik neodjede, musí sundat část oblečení.

Pančochové se v sychravém počasí proti vítězce X Games Maasové příliš nedařilo, a tak se brzy musela popasovat s tuhou japonskou zimou. Krom snowboardových bot a čepice jí totiž zbylo pouze spodní prádlo.

Osmadvacetiletá snowboardistka fotografii z netradičního mítinku v Zemi vycházejícího slunce umístila na sociální síť Instagram. Láká tím na sledovaní pravidelného vlogu, kterým přibližuje fanouškům svůj snowboardový život.

Pančochová je trojnásobnou účastnicí olympijských her. Je držitelkou stříbrných medailí z mistrovství světa i amerických X Games. Vedle závodění se věnuje i snowboardové výchově mládeže.

pb, Sport.cz

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.