Boulařka Sudová skončila ve Světovém poháru opět čtvrtá

INAWAŠIRU

Čtvrté místo obsadila lyžařka Nikola Sudová v závodu Světového poháru v jízdě v boulích v japonském Inawaširu. Už potřetí v sezóně skončila česká vicemistryně světa těsně pod stupni vítězů, na které v letošním ročníku zatím nedosáhla. Od třetí Kanaďanky Stephanie St. Pierreové v sobotu dělilo Sudovou 17 setin bodu.

Nikola Sudová na archivním snímku

Už třetí vítězství za sebou vybojovala další kanadská závodnice Jennifer Heilová. Olympijská vítězka vyhrála s výrazným náskokem a v průběžném pořadí má po šesti závodech k dobru 147 bodů před Američankou Shannon Bahrkeovou, která byla v sobotním závodu až čtrnáctá. Sudové patří průběžná sedmá pozice, za třetí Švédkou Sarou Kjellinovou zaostává o 48 bodů.

Závod mužů v Inawaširu vyhrál Američan Nathan Roberts, který zvítězil podruhé v sezóně. Celkově vede Australan Dale Begg-Smith, jenž byl čtvrtý.