Rubriky:

Lyže a snowboard

Bauer začal po odpočinku v Sapporu s ostřejším tréninkem

20. února 2007 14:42 - SAPPORO

Odpočinek, prohlídky města a postupně stále ostřejší tréninky na závodních tratích kombinuje ve své závěrečné přípravě před mistrovstvím světa v Sapporu český běžec na lyžích Lukáš Bauer. Stříbrný olympijský medailista dorazil do Japonska v neděli, trénovat v dějišti šampionátu však začal až po nezbytné aklimatizaci.

 

Adidas

V neděli i v pondělí dopoledne si Bauer naordinoval volno. "Spíš jsem se poflakoval, taky jsem vyrazil na prohlídku do města. Chtěl jsem vypadnout z lyžařského kolotoče a přijít na jiné myšlenky," řekl v úterý novinářům Bauer. V úterý už český lyžař vyrazil na závodní tratě. "Zatím jsem si dal střídavé tempo na prodýchnutí. Zítra už přijde rychlejší trénink. Termín závodů se kvapem blíží," dodal Bauer.

Tratě, které zná z loňského Světového poháru, mu vyhovují. Ze začátku však měl v Sapporu značné problémy s mazáním, počasí se totiž rychle střídá. "Zatím mě to ale nechává v klidu. Vosky do závodu se budou zkoušet až později, takže věřím, že bude všechno v pohodě. Nyní mají servismani starosti zejména se základním testováním lyží," uvedl Bauer.

Také technický delegát mezinárodní federace FIS Ladislav Slonek potvrdil, že volba správných vosků je v Japonsku obtížnější než v Evropě. "Blízkost moře ovlivňuje strukturální stavbu sněhových vloček, které jsou zcela jiné. Sníh je hodně lepivý. Pamatuji si, že v minulosti při závodech v Sapporu, které provázelo sněžení, dojížděli závodníci do cíle s velkými bílými kupami sněhu na hlavě i oblečení," poznamenal Slonek.

Česká výprava nebydlí v dějišti mistrovství světa společně, lyžaři jsou rozděleni podle disciplín. Skokani obývají hotel Prince Tower, který je blíže k můstkům, běžci bydlí necelou půlhodinku od tratí. Přímo u hotelu na golfovém hřišti ale mají k dispozici čtyřkilometrový okruh pro případné lehčí tréninky.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard