Valenta skončil sedmnáctý v závěrečném závodě SP

APEX

Akrobatický skokan na lyžích Aleš Valenta obsadil v závěrečném závodu Světového poháru v kanadském Apexu sedmnácté místo. Olympijský vítěz z roku 2002 sice zaznamenal druhý nejlepší výsledek sezóny, nicméně popáté z šesti závodů nepostoupil z kvalifikace.

Aleš Valenta

Valenta předvedl trojné salto s třemi vruty, za nějž získal 91,32 bodu. Na místo zajišťující postup do desetičlenného finále mu chybělo téměř sedmnáct bodů.

Závod vyhrál domácí Steve Omischl a na poslední chvíli tak předstihl v čele celkového pořadí Američana Jareta Petersona, v neděli třetího. Kanadský skokan získal křišťálový glóbus podruhé v kariéře, Valenta byl devatenáctý.

Mezi ženami se v Apexu i celkově radovala Australanka Jacqui Cooperová. Vrchol sezóny, mistrovství světa v italské Madonně di Campiglio, čeká akrobatické lyžaře za týden.