Rubriky:

Lyže a snowboard

Živě

Neumannová byla hrdá, že je Češka z malé země

28. února 2007 14:00 - SAPPORO

S jednodenním zpožděním převzala mistryně světa Kateřina Neumannová při slavnostním vyhlášení před nádražím v Sapporu zlatou medaili za úterní triumf v běhu na 10 kilometrů volnou technikou. Už druhý cenný kov na šampionátu jí předal předseda Mezinárodní lyžařské federace Kaspera, necelou hodinu před polednem středoevropského času pak na počest vítězky zazněla česká hymna.

Na rozdíl od předcházejících dvou zlatých úspěchů na MS v Oberstdorfu a turínské olympiádě už na lyžařce nebyly patrné emoce.

"Při hymně se mi honilo hlavou, že mohu být hrdá na to, že jsem Češka z malé země a něco se mi podařilo dokázat. Před rokem na olympiádě v Turíně se mi po tvářích koulely slzy. Tentokrát opáčko tak emotivně silné nebylo. Vlastně tato medaile byla něčím navíc v mé kariéře," řekla Neumannová novinářům.

Vyhlášení se jí líbilo. "Jen mi byla trochu zima na ruce. A došlo mi, že jsem podobné pocity zažila naposledy," uvedla.

Každá ze tří zlatých medailí má pro Neumannovou jinou hodnotu. "Ta první v Oberstdorfu byla hodně vydřená a také vytoužená. Turínské olympijské zlato bylo o psychice. Všechno bylo v tomto závodě vyhecované," řekla Neumannová. Poslední zlaté medaile si váží i proto, že je zatím jedinou lyžařkou, které se podařilo v Sapporu obhájit titul.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.