Poirée vyhrál v Lahti i sprint, Moravec byl patnáctý

LAHTI

Francouzský biatlonista Raphael Poirée vyhrál v Lahti po vytrvalostním závodu i sobotní sprint na deset kilometrů. Z českého tria na startu zaznamenal nejlepší výsledek dvaadvacetiletý Ondřej Moravec, jenž byl patnáctý.

O jedenáct let starší Poirée absolvuje poslední závody své úspěšné kariéry a pár týdnů před odchodem do biatlonového důchodu se prezentuje ve skvělé formě. Dnes sice musel po jedné chybě na střelnici absolvovat jedno trestné kolo, nechal však za sebou trojici Norů, kteří ani jednou neminuli, a dojel si pro 42. triumf v SP.

Druhé místo s odstupem 5,3 sekundy obsadil Alexander Os. Se ztrátou 10,2 sekundy byl třetí Hans Martin Gjedrem, který o necelou sekundu předčil Halvarda Hanevolda. Díky páté příčce si pojistil vedení ve Světovém poháru německý biatlonista Michael Greis.

Všichni tři čeští reprezentanti v sobotu zaznamenali na střelnici jednu chybu a všichni dosáhli na bodované příčky. Moravec zaostal 33,8 sekundy, majitel dvou medailí z MS Michal Šlesingr byl s odstupem tři čtvrtě minuty devatenáctý a bývalý mistr světa Roman Dostál získal se ztrátou více než minuty poslední bod.

Na závěr programu SP v Lahti se v neděli pojedou stíhací závody.

Výsledky:
1. Poirée (Fr.) 24:39,0 (1 tr. okruh), 2. Os -5,3 (0), 3. Gjedrem -10,2 (0), 4. Hanevold (všichni Nor.) -11,1 (0), 5. Greis -16,9 (1), 6. Fischer -25,3 (0), 7. Rösch (všichni Něm.) -25,6 (1), 8. Eckhoff (Nor.) -28,3 (0), 9. Marič (Slovin.) -29,0 (1), 10. Deryzemlja (Ukr.) a Kruglov (Rus.) oba -29,1 (1), ...15. Moravec -33,8 (1), 19. Šlesingr -43,9 (1), 30. Dostál (ČR) -1:03,5 (1).