Neumannová skončila na desítce sedmá, Bauer na patnáctce šestý

LAHTI

Na sedmém místě skončila Kateřina Neumannová v nedělním závodu Světového poháru v běhu na lyžích ve finském Lahti. Na desetikilometrové trati klasickou technikou byla suverénně nejrychlejší Estonka Kristina Šmigunová. Muži běželi na stejné trati 15km rovněž klasicky, z vítězství se radoval norský běžec Odd Björn Hjelmeset. Lukáš Bauer doběhl šestý.

Šmigunová druhou v cíli Olgu Zavjalovovou z Ruska porazila skoro o půl minuty. Třetí skončila Němka Viola Bauerová. Již jistá vítězka SP Virpi Kuitunenová z Finska po sobotním triumfu ve sprintu obsadila až dvanácté místo.

Po sobotním šestém místě ve sprintu ztratila Neumannová, jejíž silnější stránkou je volná technika, na vítězku 50 sekund, od medaile ji dělilo 22 vteřin. Druhá česká závodnice na startu Kamila Rajdlová obsadila 22. místo a rovněž bodovala.

Mužům dominoval Hjelmeset, Bauer šestý

Šesté místo obsadil na patnáctikilometrové trati Lukáš Bauer. Za norským vítězem Oddem-Björnem Hjelmesetem český reprezentant zaostal o necelou minutu.

Druhý skončil další Nor Eldar Rönning před Němcem Tobiasem Angererem, který už může jen teoreticky přijít o celkové prvenství ve Světovém poháru. Na startu nebyl jeho pronásledovatel Alexander Legkov, který by teď musel vyhrát zbývající čtyři závody, aby znemožnil Angererovi obhajobu. Jeho ztráta činí 378 bodů a ve hře jich je už jen 400.

"Gratulace ale budu přijímat, až to bude i matematicky jisté," uvedl Angerer. Legkov obvykle nestartuje ve sprintu, a tak už ve středu v norském Drammenu bude nejspíš jasno. Bauer útočil ze zadních pozic. Stříbrný medailista z olympiády v Turíně byl na mezičase po osmi kilometrech ještě jedenáctý, ale dva kilometry před cílem se už vyhoupl na šesté místo, které udržel až do konce. Za čtvrté umístění na honorované pozici v sezóně získal 40 bodů a v hodnocení SP je dvaatřicátý už českou dvojkou těsně za Jiřím Magálem. Druhý nejlepší z Čechů Martin Koukal obsadil 21. místo, nebodoval Dušan Kožíšek, který skončil osmapadesátý.