Biatlonistka Neunerová vyhrála třetí závod SP za sebou

CHANTY MANSIJSK

Dvojnásobná mistryně světa v biatlonu Magdalena Neunerová vyhrála třetí závod Světového poháru za sebou. Dvacetiletá německá reprezentantka po dvou triumfech v Oslu ve čtvrtek nenašla přemožitelku ani v závěrečném sprintu sezóny v ruském Chanty Mansijsku.

Magdaleně Neunerové k dvojnásobnému triumfu na závodech v Oslu gratuloval i norský král Harald.

Díky bezchybné střelbě porazila Neunerová bezmála o minutu krajanku Manuelu Henkelovou. Třetí skončila Švédka Anna Carin Olofssonová, která získala malý křišťálový glóbus za prvenství v disciplíně.

Stříbrná a bronzová biatlonistka z čtvrtečního závodu jsou největšími konkurentkami Němky Kati Wilhelmové v boji o celkové vítězství ve Světovém poháru. Obhájkyně loňského triumfu a vedoucí žena seriálu ve čtvrtečním závodu skončila až jedenáctá, takže boj o velký křišťálový glóbus bude ještě dramatický.

O šance na přední umístění přišla Wilhelmová už na první střelbě, kde dvakrát minula a po trestných kolech se v průběžném pořadí propadla až za bodovanou třicítku. Díky výbornému běhu a bezchybné druhé střelecké položce se však dokázala prokousat kupředu až na konečné jedenácté místo. Na pátou Oksanu Chvostenkovou přitom ztratila jen 12 sekund.

Výsledky - sprint na 7,5 km:
1. Neunerová 22:34,0 (0 trestných okruhů), 2. Henkelová (obě Něm.) -56,8 (1), 3. Olofssonová (Švéd.) -1:03,0 (1), 4. Gregorinová (Slovin.) -1:04,5 (0), 5. Chvostenková (Ukr.) -1:25,5 (0), 6. Baverelová-Robertová (Fr.) -1:29,8 (1), 7. Apelová (Něm.) -1:33,0 (2), 8. Jonssonová (Švéd.) - 1:34,8 (0), 9. Kudrašovová (Běl.) -1:35,3 (0), 10. Bergerová (Nor.) -1:36,8 (1).