Německý biatlonista Rösch vyhrál podruhé v kariéře závod SP

CHANTY-MANSIJSK

Premiérové vítězství v letošní sezóně Světového poháru si připsal německý biatlonista Michael Rösch. Třiadvacetiletý rodák z Girny navzdory jednomu trestnému okruhu porazil v ruském Chanty-Mansijsku ve čtvrtečním sprintu na deset kilometrů o 8,8 vteřiny Maxima Čudova z Ruska a zopakoval svůj doposud jediný triumf z loňského ročníku z Ruhpoldingu.

Životního úspěchu dosáhl třetím místem další Rus Andrej Makovjev.

Dvojnásobný medailista ze světového šampionátu v Anterselvě Michal Šlesingr nenalezl ztracenou formu z února ani dnes. Závod přitom rozběhl výtečně a na prvním mezičase dokonce vedl. Díky bezchybné střelbě vleže se udržel v kontaktu s nejlepšími, ale hned úvodní ranou na "stojce" nezasáhl terč a po trestném kole se propadl až na konečné 28. místo.

Přesto byl z českých biatlonistů opět nejlepší, protože ostatní reprezentanti nebodovali. Roman Dostál dojel 39., Jaroslav Soukup po nadějném začátku dvakrát chyboval na druhé střelbě a finišoval až na 46. místě a Ondřej Moravec skončil 50.

Rösch o své výhře rozhodl až v závěrečném úseku, na němž dokázal zlikvidovat několikavteřinovou ztrátu v té době vedoucích Christopha Sumanna z Rakouska a Makovjeva. Před tuto dvojici se navíc v cíli dokázal protlačit ještě Rus Čudov.

Vedení v průběžném hodnocení seriálu si pojistil Němec Michael Greis. Sice dojel až 16., ale jeho hlavní konkurent Ole Einar Björndalen nezvládl střelbu; po šesti chybách obsadil norský fenomén až 48. příčku. Druhý muž pořadí Světového Poháru Francouz Raphael Poirée o víkendu ukončil kariéru.

Výsledky - sprint na 10 km:
1. Rösch (Něm.) 27:00,5 (1 tr. okruh), 2. Čudov -8,8 (0), 3. Makovjev (oba Rus.) -13,4 (0), 4. Sumann -16,0 (0), 5. Pinter (oba Rak.) -22,6 (0), 6. Fischer (Něm.) -25,6 (1), 7. Bergman -26,7 (1), 8. Ferry (oba Švéd.) -34,1 (1), 9. De Lorenzi (It.) -34,7 (1), 10. Berger (Nor.) -36,5 (2), ...28. Šlesingr -1:25,7 (1), 39. Dostál -1:47,7 (1), 46. Soukup -1:57,4 (2), 50. Moravec (všichni ČR) -2:06,4 (2).