Rubriky:

Lyže a snowboard

Neumannová odchází vyrovnaná a spokojená

24. března 2007 16:38 - FALUN

Drobné zklamání cítila Kateřina Neumannová po dojezdu svého posledního velkého závodu v kariéře. Ačkoliv před skiatlonem ve švédském Falunu necítila závratnou formu, prohrála nakonec ve finiši jen s Norkou Marit Björgenovou. "Ale jsem spokojená. Odcházím jako vyrovnaný a spokojený člověk,“ prohlásila v cíli naše nejúspěšnější běžkyně na lyžích.

"Malinko zklamání ve mně je. Když člověk dojíždí a někdo je před ním," řekla v cíli početné novinářské ekipě Neumannová. Přesto si prožila krásný závod za slunečného počasí. "Určitě se nemusím stydět," vykládala spokojeně.

Věděla, že s Björgenovou ve finiši nemá moc šancí. "Musí se jí ujet na trati, ve finiši jsem byla odsouzená prohrát," řekla. Očekávala těžší závod, v kterém se bude víc trápit, poněvadž necítila formu. "Na pódium jsem nemyslela. Minulé závody se nepovedly, navíc podmínky mi také nenahrávaly," vysvětlila.

Skiatlon není závodem podle gusta Neumannové, většinou na něm vždy končí druhá, třeba jako na nedávném mistrovství světa v japonském Sapporu nebo na loňské olympiádě v Turíně. Přesto si ho česká lyžařka užila. "Měla jsem kliku, že se klasika jela pomalu," řekla.

Divila se jen v cíli třetí Johaugové, jak diktovala tempo. "Říkají jí králíček Duracell. Jak to tam mastila dvacet metrů před náma, musela jsem se v duchu smát," prohlásila. Měla prý na to vyhrát, ale musela by dřív nastoupit. "Po závodě je ale člověk vždycky chytrej," dodala.

Před závodem moc klidu neměla 

Už v pátek večer nasvědčovalo všechno tomu, že půjde o výjimečný závod. Neumannová neměla svůj tradiční klid. Do Falunu se sjelo hodně českých novinářů, televize, přijelo spousta známých, kamarádů i sponzorů.

"Takže to vůbec nevypadalo jak před závodem," připomněla i páteční oficiality na náměstí, tiskové konference a následnou společnou večeři. "A Lucka ještě v deset večer skákala po posteli," konstatovala. "Ale jsem spokojená. Odcházím jako vyrovnaný a spokojený člověk," dodala.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard