Rubriky:

Lyže a snowboard

Světový pohár v běhu na lyžích by mohl zavítat do Prahy

16. května 2007 17:18 - PRAHA

Světový pohár v běhu na lyžích by v příští sezóně mohl zavítat do Prahy. O konání závodu ve sprintu přímo na Pražském hradě, který by byl součástí druhého ročníku seriálu Tour de Ski, usiluje bývalá běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová. O případném pořádání závodu by se mělo rozhodnout příští týden za kongresu Mezinárodní lyžařské federace FIS ve slovinské Portoroži. Informaci přinesl ve svém středečním vydání Deník.

 

www.jiz50.cz

"Je to velmi reálné, termín mám už ve svém počítači," řekl podle listu šéf běžeckého lyžování FIS Jörg Capol. Závod by byl večerním sprintem pod umělým osvětlením a nahradil by loňský díl v Mnichově, kde se běželo na olympijském stadiónu. Podle expertů by závod stál deset miliónů korun, povolení by museli dát mimo jiné památkáři i Kancelář prezidenta České republiky Václava Klause.

"Na hradě to už mám prochozené a vyhlídnuté," prohlásila prý Neumannová, která by měla společně se svým bývalým manažerem Josefem Jindrou a jeho agenturou závod organizovat. Oficiální žádost nicméně zatím nepodali.

"Pořadatelé Světového poháru v běhu na lyžích zatím Kancelář prezidenta republiky ani Správu Pražského hradu s žádným návrhem oficiálně nekontaktovali. Dokud nebudou seznámeny s podrobnostmi k organizaci a technickými podmínkami závodu, nemůžeme se k možnosti pořádání této akce na Pražském hradě nijak vyjádřit," informoval ČTK mluvčí prezidentské kanceláře Petr Hájek.

Také prezident Václav Klaus ČTK řekl, že o chystané akci se dozvěděl až ve středu ráno z tisku. Považuje to nicméně za zajímavou informaci.

Klání v Praze by mělo navázat na závod v Novém Městě na Moravě, kde by Tour de Ski měla začít. Loni byl závod na Vysočině vinou špatných sněhových podmínek zrušen. V Praze by organizátoři museli připravit okruh s umělým sněhem. "Firma z Nizozemska ho dodá na klíč," uvedl Jindra.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard