Rubriky:

Lyže a snowboard

Živě

Janda se s koučem Schallertem domluvil na individuální přípravě

19. června 2007 19:48 - PRAHA

Český skokan na lyžích Jakub Janda se po nepovedené sezóně vrací k osvědčenému tréninku z minulosti. Vítěz Světového poháru z roku 2006 se domluvil s reprezentačním trenérem Richardem Schallertem, že se bude připravovat jinak než zbytek týmu. O individuálním tréninku jednal s koučem před týdnem a prý našli společnou řeč.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

"Jsme domluveni, že mi v tomhle vyjde vstříc. Vidí to sám na mně, že mi ten jeho systém nějak nesedí, tak mi to připraví zvlášť. Zvýší mi dávky a rozdělí mi zvlášť sílu a zvlášť dynamiku," řekl Janda novinářům před úterním obědem s premiérem Mirkem Topolánkem.

Schallert používá moderní metody, ale devětadvacetiletému Jandovi novinky nevyhovují. "Vysvětlil jsem mu, že prostě já jsem stará škola a potřebuju tyto věci trošku změnit. Teď mi doveze nové tréninkové plány a uvidíme, jak to půjde dál."

Vedle tréninku mu hodně času zabírají i různé další akce, jako jsou besedy nebo sportovní turnaje osobností. Jejich počtu se sám diví. "Loni jsem vyhrál Světový pohár, letos jsem nic neskočil, ale jsem daleko žádanější než loni," řekl Janda.

Před novou sezónou si bude muset zvyknout na novou kombinézu, Mezinárodní lyžařská federace FIS znovu změnila pravidla. "Upravuje se límec kolem krku a kolem těla nebude šest centimetrů volného prostoru, ale jenom čtyři," přiblížil Janda některé úpravy. Přesná podoba oblečení však ještě není jasná, takže novou kombinézu zatím nemá ušitou. "Firmy samy ještě nevědí, jak to přesně bude. Ještě od FIS nedostaly přesné parametry," vysvětlil.

Je rád, že zůstala stejná alespoň pravidla kolem indexu BMI, podle něhož se délka lyží řídí tělesnou hmotností skokana. "To už by těch změn bylo hodně," poznamenal skokan, kterého ale čeká velká změna v osobním životě. Na první zářijový den totiž plánuje svatbu s přítelkyní Lucií.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.