Rubriky:

Lyže a snowboard

Živě

Maier na sklonku kariéry poprvé mění značku lyží

21. června 2007 13:42 - SALCBURK

Slavný rakouský sjezdař Hermann Maier se na sklonku kariéry rozhodl poprvé pro změnu značky lyží. Od Atomiku přešel k firmě Head, která je dodavatelem materiálu například i pro slalomovou mistryni světa Šárku Záhrobskou. Maier přechod k jinému výrobci vysvětlil touhou po nové motivaci.

Čtyřiatřicetiletý populární Rakušan už po skončení uplynulé sezony, v níž se jedinkrát prosadil na stupně vítězů, naznačil, že přejde na jiné lyže. O spolupráci s firmou Head informoval novináře ve středu na letišti v Salcburku. "Pokud se mám ještě měřit s nejlepšími, potřebuju nový impulz, výzvu. A to mi Head nabízí. Věřím, že najdu cestu zpátky k bývalé výkonnosti," přál si.

Maier na "atomikách" jezdil takřka odmala a dosáhl s nimi všech úspěchů. Mezi ty největší patří dva olympijské triumfy z Nagana a 53 vítězství ve Světovém poháru. S novými lyžemi se začne seznamovat na sněhu v polovině srpna v Chile.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.