Rubriky:

Lyže a snowboard

Živě

Členové organizačního výboru MS 2009 se postavili za Kumpošta

19. července 2007 15:48 - PRAHA

Členové organizační výboru mistrovství světa v klasickém lyžování v Liberci v roce 2009 se rázně postavili za svého nynějšího šéfa Romana Kumpošta. Ten má být příští týden ve čtvrtek nahrazen Kateřinou Neumannovu, kterou chce pod podmínkou dalšího financování akce do funkce dosadit ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy. Pod oficiální stanovisko se podepsalo celkem třiadvacet lidí.

 

archiv

"Jsme silně rozhořčeni i demoralizováni situací, která se v posledních týdnech zcela nesmyslně vytvořila kolem příprav akce. Požadavek na odvolání prezidenta organizačního výboru Romana Kumpošta a negaci výsledků naší práce považujeme za zcela nepochopitelné," píše se v oficiálním prohlášení organizačního výboru. "Vyjadřujeme tímto nesouhlas s postupem a způsobem jednání ministerstva školství a dalších nekompetentních osob. Plně stojíme za Kumpoštem, má naši plnou důvěru," napsali členové organizačního výboru.

Peníze na šampionát potečou jedině s Nemannovou v čele

Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy chce údajně získat větší kontrolu nad tokem státních peněz a další finanční injekci do organizace šampionátu podmiňuje právě výměnou Kumpošta za Neumannovou. Ta se nechala slyšet, že nabídku přijme. Olympijskou vítězku podpořili i zástupci Svazu lyžařů České republiky (SLČR). Hlasovat o výměně prezidenta bude pětičlenný výkonný výbor příští týden ve čtvrtek.

Neumannovou do funkce chce dosadit MŠMT kvůli výtkám na adresu Kumpošta, že špatně nakládal s penězi. "Dotace procházejí účetnictvím magistrátu města Liberce. Proto vyzýváme kritiky ke konkrétní debatě a předložení věcných, nikoliv scestných a smyšlených argumentů," tvrdí v prohlášení lidé z organizačního výboru.

Nyní hrozí, že část organizačního výboru po odvolání Kumpošta odejde a pořádání šampionátu bude ohroženo. Podle některých zákulisních informací jsou již připraveny některé federace pořádání šampionátu převzít, třeba Finové. "Projekt MS budujeme několik let. Máme ideály, jež nechceme opouštět. Žádáme všechny aktéry sportovní loupeže, aby si to uvědomili a okamžitě zastavili veškeré destrukční aktivity," vyzval organizační výbor.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.