Rubriky:

Lyže a snowboard

Stejskal: Skokanské Světové poháry jsou výrazně ohroženy

26. července 2007 21:09 - LIBEREC

Extrémně ohroženo je konání závodů Světového poháru ve skocích na lyžích v Liberci, které mají být příští rok oficiálním testovacím podnikem před mistrovstvím světa v klasickém lyžování v roce 2009. Tvrdí to manažer skokanských můstků na Ještědu Libor Stejskal, který podal výpověď po odvolání Romana Kumpošta z pocice prezidenta organizačního výboru MS v Liberci

Stavební firmy dnes ráno převzaly staveniště v okolí můstků a jsou připraveny zahájit další práce. Právě výstavba skokanského areálu je údajně v kritickém zpoždění. "Jsem rád, že se na tom konečně začalo dělat, nicméně s obrovským zpožděním. A já v tuto chvíli vím, že noví lidé nejsou letos schopni areál dostavět pro Světové poháry," prohlásil Stejskal.

Veškerou zodpovědnost nyní převezme nový organizační výbor, jehož složení je však ve hvězdách. Neumannová se totiž nechala slyšet, že žádný rezervní plán nemá, že se nejprve chce sejít se všemi zainteresovanými lidmi. Ti však dali výpověď. "Teď se budou scházet nové koordinační skupiny, které budou hledat krizový plán, co všechno se stavět musí, co ne. Nestihnou to," varoval Stejskal.

Je možné, že testovací závody proběhnou, ale nikoliv na nových můstcích. "Není problém uspořádat závody Světového poháru, už tu několikrát byly. Ale problém je v otestování nových sportovišť. Ta se nestihnou," pokračoval Stejskal. Je podle jeho názoru ohrožen také samotný šampionát? "Záleží, jak se zachová mezinárodní federace, záleží na ní," přemítal. "Je to čerstvé, ale pro nové lidi to bude skoro nadlidský výkon. Já jim přeju hodně štěstí, protože já bych to v pozici nováčka nezvládl," dodal.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.