Skokan Tande vyhrál i v Ruce, Koudelka nebodoval

Norský skokan na lyžích Daniel-André Tande vyhrál také druhý závod sezony Světového poháru v Ruce, i když byl po prvním kole až sedmý. Jediný Čech v závodě Roman Koudelka obsadil ve Finsku v úvodním kole 37. místo a reprezentace stále čeká na první body v sezoně.

Norský skokan na lyžích Daniel-André Tande vyhrál také druhý závod sezony Světového poháru v Ruce.

Pětadvacetiletý Tande ve vyrovnaném závodě ztrácel po úvodním skoku na první místo sedm bodů. V druhém kole předvedl 142 metrů a už jen sledoval, jak se jeho soupeři marně snaží ho předstihnout. Nakonec zopakoval týden staré vítězství z Wisly a napodobil Rakušana Andrease Koflera, jenž vyhrál v roce 2011 jako dosud poslední skokan úvodní dva závody SP v sezoně.

Na stupně vítězů měli původně Tandeho doprovodit krajan Marius Lindvik a Slovinec Peter Prevc, ale krátce po závodě byli diskvalifikováni kvůli nevyhovující kombinéze. Na stejné porušení pravidel doplatili už v prvním kole dobře postavení Norové Johan André Forfang a Robert Johansson.

Na druhé místo se tak posunul původně čtvrtý Philipp Aschenwald z Rakouska, třetí skončil Slovinec Anže Lanišek. Jeho reprezentační kolega Timi Zajc, jenž po prvním kole vedl, se propadl na devátou pozici.

Koudelka se z páteční kvalifikace dostal do závodu z českého kvarteta jako jediný, ale soutěžní skok se mu nepovedl. Skočil 116 metrů a za postupovou třicítkou zůstal o 12 bodů. Vojtěch Štursa ani dvojice Filip Sakala a Viktor Polášek, která prošla minulý víkend do úvodního závodu sezony ve Wisle, neuspěli v kvalifikaci.