Suverénní Johaugová vyhrála skiatlon v domácím prostředí, mužům kraloval Bolšunov

Lillehammer

Norská běžkyně na lyžích Therese Johaugová vyhrála skiatlon v Lillehammeru a po třetím vítězném závodu v sezoně si upevnila vedení ve Světovém poháru. Před domácím publikem triumfovala na trati 2x7,5 kilometru s náskokem 1:08,3 minuty před Američankou Jessicou Digginsovou. Třetí doběhla další Norka Heidi Wengová.

Norská lyžařka Therese Johaugová v akci při SP ve Fisnsku.

Mezi muži překazil norskou radost Rus Alexandr Bolšunov, který se z výhry radoval poprvé v sezoně. Po nástupu v závěru skiatlonu na 2x15 kilometrů porazil o 2,2 sekundy Hanse Christera Holunda, třetí doběhl s odstupem necelých osmi sekund Emil Iversen. Domácí závodníci se seřadili i na dalších příčkách, trojici pronásledovatelů v norských barvách přivedl do cíle s takřka minutovou ztrátou lídr Světového poháru Johannes Hösflot Klaebo.

Čeští reprezentanti po úvodní minitour SP ve finské Ruce, kde se Kateřina Razýmová blýskla pátým místem na klasické desítce a devátou příčkou ve stíhačce na 10 km, v Norsku nestartovali.

Jednatřicetiletá Johaugová vyhrála skiatlon ve Světovém poháru posedmé a jediné vítězství ji dělí od rekordu krajanky Marit Björgenové. V distančním závodu oslavila desetinásobná mistryně světa jubilejní 50. výhru. "Páni, to jsem ani nevěděla. Ale tohle je perfektní den na oslavu takového výkonu. Je vždycky krásné, když můžete slavit v domácím prostředí," řekla obhájkyně malého glóbu za distanční závody.