Morgenstern si třetí výhrou upevnil vedení v Grand Prix

ZAKOPANÉ

Třetí vítězství v letní Grand Prix vybojoval v pátek rakouský skokan na lyžích Thomas Morgenstern na můstku v Zakopaném. Pojistil si tak vedení v průběžném pořadí, v němž má po pěti závodech náskok 60 bodů před Polákem Adamem Malyszem. Obhájce prvenství v Grand Prix obsadil v domácím prostředí třetí místo, když prohrál ještě s dalším Rakušanem Wolfgangem Loitzlem.

Z českého kvarteta si vedl nejlépe předloňský vítěz seriálu Jakub Janda, jenž obsadil 14. místo, na které se posunul z 23. pozice po prvním kole. Desáté místo patřilo po prvním skoku Romanu Koudelkovi, který ve druhém klesl o osm příček. Antonín Hájek a Jan Matura nebodovali. První kolo vyhrál Němec Michael Neumayer o dva body před Morgensternem, ale nakonec byl až šestý.

Mezi diváky byl i Jan Mazoch, jenž v polském středisku v lednu upadl při Světovém poháru a poté v nemocnici bojoval s těžkým zraněním hlavy život.

V sobotu večer se v Zakopaném uskuteční další závod, kterým vstoupí Grand Prix do druhé poloviny.