Rubriky:

Lyže a snowboard

Audit prý našel chyby v účtech organizačního výboru MS v Liberci

10. září 2007 19:54 - LIBEREC

Kontrola účetnictví organizačního výboru (OV) mistrovství světa v klasickém lyžování 2009 odhalila problémy a výkonný výbor šampionátu se v pondělí rozhodl, že bývalý prezident OV Roman Kumpošt by je měl vysvětlit zvláštní komisi. ČTK to řekl mluvčí OV Zdeněk Soudný. Podle člena výkonného výboru a libereckého primátora Jiřího Kittnera označila auditorská firma některé věci v účetnictví za pochybení.

"Například jednu ze smluv podepsal Kumpošt údajně bez souhlasu výkonného výboru," uvedl Kittner. Kumpošt ČTK řekl, že nejasnosti v účetnictví komisi vysvětlí. Zatím však neví, co v auditu je, a vyjádří se k němu, až ho obdrží a prostuduje. "Nejsem si ale vědom žádných zásadních pochybení," prohlásil Kumpošt. Strategická rozhodnutí nedělal pouze on, ale celý výkonný výbor.

Členové výkonného výboru dostali výsledky prověrky účetnictví v pondělí odpoledne. Dokumentem s více než 300 stránkami se však podrobně nezabývali. Výkonný výbor tvoří Kittner, náměstek hejtmana Libereckého kraje, dva zástupci svazu lyžařů, zmocněnec ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) a nová prezidentka OV Kateřina Neumannová. Zvláštní komise na posouzení auditu vznikne do pátku a za libereckou radnici v ní bude vedoucí kontrolního odboru.

Neumannová vystřídala Kumpošta na pozici prezidenta OV 26. července. Kumpoštův odchod si vynutilo MŠMT. "Bez vysvětlení mně označili za nedůvěryhodného," konstatoval již dříve Kumpošt. Pro bývalou běžkyni na lyžích hlasovali 26. července tři z pěti členů valné hromady organizačního výboru - zástupci lyžařského svazu Lukáš Sobotka s Norbertem Pelcem a primátor Liberce Jiří Kittner. Hlasování se zdrželi Kumpošt a náměstek hejtmana Libereckého kraje Petr Doležal. S Kumpoštem odešla i většina manažerů organizačního výboru.

Mistrovství světa v klasickém lyžování se v Liberci uskuteční od 18. února do 1. března 2009. Stát předloni poskytl na šampionát 569 miliónů korun a přidá dalších 700 miliónů. Zhruba 400 miliónů uvolní město Liberec a 150 miliónů Liberecký kraj.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard