Rubriky:

Lyže a snowboard

Od října bude Neumannová hledat manažery pro MS v zahraničí

13. září 2007 17:43 - PRAHA

Na konci září na zasedání Mezinárodní lyžařské federace (FIS) v Curychu by měla olympijská vítězka v běhu na lyžích Kateřina Neumannová představit jako jeho ředitelka nový organizační výbor mistrovství světa v Liberci v roce 2009. Pakliže na jednání nepřijede se jmény manažerů a jejich asistentů, bude muset ve spolupráci s FIS hledat odborníky v zahraničí. Neumannová to ve čtvrtek řekla novinářům.

V posledních dnech se hovoří o případném návratu lidí z týmu Romana Kumpošta, který byl před necelými dvěma měsíci odvolán z funkce ředitele MS. Jednání s odborníky s potřebnými licencemi FIS se ujaly lyžařský svaz a jeho úseky. "Já jsem je k jednání přizvala, oni však nepřišli. Nyní je to na lyžařském svazu," řekla Neumannová.

Jedná se zejména o bývalého sportovního ředitele šampionátu Ivo Grégera, manažera areálu na Ještědu Libora Stejskala a manažera běžeckých tratí pro MS ve Vesci Jakuba Vodrážku. Všichni poslali na Český lyžařský svaz dopis, v němž si kladli podmínky pro svůj případný návrat do organizačního výboru a žádali jasné vysvětlení, proč byl odvolán Kumpošt.

"Chtěla bych tam mít české lidi, je to akce na českém území," řekla Neumannová. Je přesvědčena, že by případná spolupráce v budoucnosti mohla probíhat bez potíží, přestože manažeři odešli na protest proti způsobu odvolání Kumpošta. "Musím mít v týmu lidi, kterým věřím, jen je třeba si některé věci vysvětlit," uvedla bývalá lyžařka.

Neumannová by byla ráda, kdyby se vrátili 

Neumannová ví, že problém musí do konce září vyřešit. Nedostala sice při jednání se zástupci FIS ultimátum, ale mezinárodní federace jí prý v případě potřeby pomůže sehnat a doporučit odborníky ze zahraničí. "Já bych ráda, aby se ti lidé vrátili a zůstali," prohlásila Neumannová.

Ujistila zároveň, že Světové poháry v Liberci příští rok v únoru proběhnou. "To je třeba nyní zařídit a zajistit financování," prohlásila lyžařka. "Je jasné, že některé věci nebudou takové jako při mistrovství světa, ale bude se jednat pouze o menší tribuny a další věci. Nebude to takové megalomanské jako při šampionátu," vysvětlovala, co ji nyní zaměstnává nejvíc. "Abychom to udělali stejné jako na mistrovství světa 2009, to by se nedalo utáhnout finančně," řekla.

Ve Vesci i na Ještědu tak budou menší tribuny, sportovci se budou muset spokojit se skromnějším zázemím. Na Ještědu bude částečně rozestavěná hlavní multifunkční budova, která se nestihne dostavět kvůli zdržení při výměně Kumpošta, a v těchto dnech se řeší stavba lanovky pro skokany. "Já opravdu dělám všechno pro to, aby vyhrálo lyžování, i když mě to obírá o soukromí. Ani babičce na pohřeb jsem nemohla. To mě moc mrzí," dodala Neumannová.

 

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard