Ledecká dojela osmá, vítězkou se stala Švýcarka Suterová a dostala se do čela disciplíny

Zauchensee

Lyžařka Ester Ledecká skončila osmá ve sjezdu v Zauchensee a pošesté se ve Světovém poháru vešla do desítky. Vyhrála Švýcarka Corinne Suterová a předstihla Češku v čele disciplíny.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Sjezd v ZauchenseeVideo: sntv

Na zkrácené trati kvůli mlze a větru zajela Sutterová čas 1:18,79 a zvítězila o 29 setin před Italkou Nicol Delagovou. Třetí byla krajanka Suterové Michelle Gisinová. Ledecká startující s devatenáctkou zaostala za vítězkou 1,41 sekundy.

Ledecká skončila třetí a druhá v tréninku, ale ve zkušebních jízdách jely sjezdařky celé tři kilometry. Závod měl start níže, trať tak byla kratší skoro o 700 metrů a Ledecká ztratila v první půlce. Druhou pasáž zvládla dobře a byla osmá.

České olympijské vítězce v super-G na lyžích a paralelním obřím slalomu na snowboardu znovu v rakouském středisku nepřálo počasí. Před třemi lety zde vyhrála trénink, ale závod byl rovněž zkrácený a tehdy ani nebodovala.

Ester Ledecká na trati sjezdu v Zauchensee.

V hodnocení sjezdu má čtyřiadvacetiletá Ledecká, vítězka jednoho sjezdu z Lake Louise, po třech závodech 182 bodů a na Suterovou ztrácí 43 bodů.

Ve Světovém poháru se svěřenkyně trenérů Tomáše a Ondřeje Banka dostala do desítky teprve ve třetím středisku. Předtím se čtyřikrát do Top 10 vešla v oblíbeném Lake Louise a osmá jako v Zauchensee byla loni v Cortině d'Ampezzo.

V neděli se jede kombinace a není jasné, kdy se pak Ledecká na lyže vrátí. V úterý by měla jet poprvé v sezoně SP na snowboardu. Další sjezdy jsou v plánu v bulharském Bansku, kde se 24. a 25. ledna pojedou dva, a další o týden později v Rusku. Ve stejných termínech jsou ale i snowboardové závody.