Lyžařka Smutná byla v dálkovém běhu v Rakousku pátá

Lyžařka Kateřina Smutná doběhla pátá v závodu seriálu Ski Classics Kaiser Maximilian Lauf na 60 kilometrů. Zopakovala tak předchozí výsledek z La Venosty a v průběžném pořadí si polepšila na třetí příčku. Z českých běžců byl nejlepší Stanislav Řezáč na 30. místě. Zvítězili Švédové Emil Persson a Lina Korsgrenová.

Stejně jako loni skončila Kateřina Smutná v Seefeldu na 5. místě, kterým odstartovala novoroční sérii pěti závodů Visma Ski Classics v řadě.

Persson byl ve finiši nejrychlejší ze skupiny 12 závodníků, druhého Nora Andrease Nygaarda porazil o desetinu sekundy. Mezi ženami byla suverénní Korsgrenová, jež přijela do cíle s více než tříminutovým náskokem před průběžně vedoucí závodnicí seriálu Švédkou Brittou Johanssonovou Norgrenovou.

Smutná v Rakousku zopakovala loňský výsledek. "Trošku mě mrzí, že se mi v posledních kilometrech vzdálilo čtvrté místo, ale vždycky jsem tady kolem toho pátého, tak proč to měnit," uvedla členka eD system Bauer Teamu v tiskové zprávě.

Seriál bude pokračovat příští víkend ve Švýcarsku, kdy je na programu závod La Diagonela.

Kaiser Maximilian Lauf, závod seriálu Ski Classics v dálkovém lyžování (60 km klasicky):