Pohár Intertoto: Liberec přiváží výhru, Synot ani Brno neuspěly

Brankou Michala Pospíšila ze závěru prvního poločasu zvítězili fotbalisté Liberce 1:0 v úvodním zápase 3. kola Poháru Intertoto na hřišti španělského Racingu Santander. Nedařilo se Synotu, který těsně prohrál s německým Wolfsburgem 0:1, ani Brnu, které nestačilo na francouzský Guingamp a prohrálo 1:2.

Martin Abrahám ze Synotu (vpravo) bojuje s útočníkem Wolfsburgu Topičem.

Liberečtí hráli od první minuty pozorně v obraně a domácí hráče nepustili vůbec do šancí. Hrálo se hlavně ve středu hřiště. Skóre mohl otevřít Koloušek, který šel sám na brankáře, ale místo střely zvolil kličku a domácí obránci jeho pokus zblokovali.

Přesto do kabin šli spokojenější fotbalisté Liberce. Pět minut před koncem poločasu po Kolouškovu rohu přetáhl Janů míč na zadní tyč, odkud jej Lukáš vrátil před branku a osamocený Pospíšil mířil přesně.

Za podpory přibližně šesti tisíc diváků začali domácí druhou polovinu aktivněji, ovšem liberecká obrana pracovala i nadále téměř bezchybně. V závěru se hráči Racingu dostali do několika šancí, ale hosty podržel výborně chytající brankář Kinský. V nastaveném čase mohl Slovan svou výhru zvýraznit, ale po Kiselově centru odvrátil míč na poslední chvíli do bezpečí Bakhar.

Racing Santander - Slovan Liberec 0:1
Poločas: 0:1. Branka: 41. Pospíšil. Rozhodčí: Leventu (Fr.). ŽK: Zápotočný, Ančic, Polák (všichni Liberec). Diváci: 5800.
Santander: Borja - Bakhar, Gnakpo, Coromina, Sietes (8. Moratón) - Pablo Lago (31. Ruben Garcia), Buena, Morán, Txiki - Raul, Jonathan (64. Nacla)
Liberec: Kinský - Zápotočný, Lukáš, Valachovič, Janů - Kisel, Koloušek, Polák, Broschinský (78. Hodúr), Ančic - Pospíšil (60. Hološko, 90. Nezmar)

Chvíle nepozornosti rozhodla

Synot pouze s jediným útočníkem Medunou zaskočil soupeře v první půlhodině větší aktivitou i důrazem v osobních soubojích, která mu však vynesla územní převahu. Přes zhuštěné zadní řady soupeře se dostávali čeští hráči jen sporadicky, neboť Wolfsburg pružně bránil i v sedmi hráčích. Jedinou vážnější příležitost měl Palinek, jehož střela levačkou však postrádala důraz.

Chvilkovou nepozornost obrany Synotu, která nestačila po rohovém kopu Petrova odkopnout míč, využil ve 47. minutě Topič. Bosenský hráč, jenž v tomto týdnu přišel za 600 tisíc eur z Chotěbuzi, skóroval z bezprostřední blízkosti. Synot se vzchopil, vsadil na ofenzivní hru, tři velké střelecké příležitosti ovšem nevyužil. Odveta se hraje příští sobotu v Německu.

1. FC Synot - VfL Wolfsburg 0:1
Poločas: 0:0. Branka: 47. Topič. Rozhodčí: Bertini - Facchini, Ratti (všichni It.). ŽK: Kostka (Synot). Diváci: 3400.
Synot: Drobisz -Němčický, Kostka, Palinek, Seman - Malár, Šumulikoski, Polách (70. Kowalík), Dvořák (77. Voříšek), Abrahám - Meduna (65. Slončík)
Wolfsburg: Jentzsch - Biliskov, Sarpai, Schnoor, Hrgovič - Karhan (63. Munteanu), Müller, Klimowicz, Thiam - Topič (79. Franz), Petrov

Brno náskok neuhájilo

Brňané vedli od 20. minuty brankou Krška, Guingamp otočil výsledek až v posledních deseti minutách. Nejprve vyrovnal hlavičkou Canabas, kterého tři minuty před koncem fauloval Schuster, byl vyloučen a z penalty vstřelil Le Roux vítěznou branku. Odveta se hraje příští sobotu od 20 hodin v Brně.

Guingamp - Brno 2:1
Poločas: 0:1. Branky: 81. Canabas, 87. Le Roux z pen. - 20. Krško. Rozhodčí: Van Houten (Niz.). ŽK: Le Roux - Živný, Zúbek. ČK: 87. Schuster (Brno). Diváci: 4970.
Brno: Belic - Křap, Schuster, Kotůlek, Krško - Živný, Zúbek, Belej (74. Mezlík), Abrahám - Kroupa (66. Švancara), Pacanda (89. Křivánek)
Guingamp: Le Crom - Laspalles, Sikimič, Kuoassi, Ferrier - Canabas, Michel, Carnot (60. Saci), Le Roux - Gousse, Andre