Feuz vyhrál sjezd ve Wengenu a vyrovnal Klammerův rekord

Wengen

Sjezd Světového poháru ve švýcarském Wengenu potřetí v kariéře vyhrál domácí lyžař Beat Feuz a vyrovnal rekord slavného Rakušana Franze Klammera. Dvaatřicetiletý závodník navázal na triumfy z let 2012 a 2018.

"Vůbec to neřeším, pořád závodím a o tomhle se budu bavit, až skončím. Teď na to nemám čas. Ale je pravda, že na startu jsem byl přece jen trochu nervóznější, než jsem v jiných závodech," uvedl Feuz.

Feuz si na zkrácené trati po nočním sněžení dojel pro vítězství časem 1:42,53. Dominika Parise na druhém místě porazil o 29 setin a navíc italského reprezentanta sesadil z prvního místa průběžného pořadí Světového poháru sjezdařů a vede před ním o 16 bodů.

"Po startu to byla trochu loterie. Jel jsem na hraně rizika, což bych v jiném závodě neudělal," řekl Feuz, jehož nyní čeká krátká návštěva domova. S partnerkou dodatečně oslaví narozeniny, které měl před týdnem.

Třetí příčku obsadil se ztrátou 31 setin Thomas Dressen z Německa a na stupních vítězů se tak seřadili pouze vítězové dosavadních pěti sjezdů v sezoně. Dressen ovládl úvodní závod v Lake Louise, Feuz poté triumfoval v Beaver Creeku a v Bormiu dvakrát vyhrál Paris.

"Zatím jsme si všechno rozdělili my tři, ale určitě se objeví ještě někdo další. Nicméně jsme rádi, že takoví dva staříci, jako jsem já a Dominik (Paris), ještě dokážeme udržet ty mladé a divoké kluky v šachu," přidal Feuz.

Feuz vedle tří vítězství ve Wengenu ještě skončil dvakrát druhý. Klammer závod na Lauberhornu ovládl třikrát za sebou v letech 1975 až 1977.