Bolšunov v Novém Městě vyhrál i stíhačku, Češi opět nebodovali

Nové Město na Moravě

Ruský běžec na lyžích Alexandr Bolšunov navázal na Světovém poháru v Novém Městě na Moravě ve stíhačce klasicky na sobotní výhru z volné patnáctky s intervalovým startem. Čeští reprezentanti se na Vysočině na bodované příčky opět nedostali.

Rus Alexandr Bolšunov v cíli závodu na 15 kilometrů klasickým způsobem v Novém Městě na Moravě.

Lídr SP a vítěz Tour de Ski Bolšunov zvítězil v sobotu o téměř půl minuty a na dnešních 15 kilometrech náskok skoro zdvojnásobil. O druhé místo svedli s odstupem 47 sekund souboj tři Norové a nejrychlejší byl s číslem sedm Johannes Hösflot Klaebo. Z osmého místa na stupně vítězů se posunul Simen Hegstad Krüger, čtvrtý byl těsně Sjur Röthe.

Nejlepší čeští běžci skončili při absenci Michala Nováka stejně jako v sobotu v závěru čtvrté desítky. Petr Knop a Adam Fellner se seřadili na 38. a 39. pozici.