Rubriky:

Lyže a snowboard

Záhrobská začíná sezónu, na cestu sbalila i roládu

24. října 2007 10:08 - PRAHA

Znovu zostra vletí do houštiny branek. Šárka Záhrobská v sobotu vstoupí do sezóny. Alpským lyžařům tradičně začíná sezóna na ledovci – v rakouském Söldenu. Česká slalomářka se letos představí i v České republice, na začátku ledna se zúčastní závodu Světového poháru ve Špindlerově Mlýně.

 

REUTERS/Wolfgang Rattay

„Cítím se dobře,“ to je čerstvý vzkaz české světové šampiónky z horských výšin. S otcem a trenérem v jedné osobě už je v Alpách. Rok od roku se lepší. Kam se posune letos? Napoví to možná už první sobotní závod Světového poháru v Söldenu v obřím slalomu, který nebýval její nejsilnější zbraní.

V přípravě zažila lepší podmínky než v minulých letech. „Dvanáct dní na Hintertuxu s dobrým počasím,“ mohla se excelentní slalomářka nechat unášet pohodovými podmínkami v některých fázích přípravy. Ale nejen na ledovci trénovala, nově vyrazila vysoko do hor i kvůli fyzičce. Tři týdny v Dolomitech. V posilovně. Na kole se drápala do kopců. „Svědčilo jí to,“ tvrdí Jiřina Záhrobská, maminka závodnice. Záhrobská tak doháněla manko fyzických sil, jež jí nezřídka na sjezdovkách chyběly.

Na cestu do Söldenu přibalila i oblíbený dezert. „Domácí kokosovou roládu,“ připomíná maminka. Končí jí údobí roku, kdy Šárku vidí častěji. Spolu už krátce po zlaté zimě stihly dovolenou na Krétě, sem tam došlo na lenošení. „Naučila se to. Spí třeba až do osmi hodin,“ líčí Záhrobská starší. Lyžování rodinu jinak naučilo brzkému vstávání. „Na ledovci ve 4.30, aby trénink měl nějaký smysl a za něco stál.“

V lednu SP i v Krkonoších
I v Česku se Záhrobská sveze při SP. Špindlerův Mlýn má být dějištěm slalomu a obřáku 5. a 6. ledna, v příhodnějším termínu, než jaký se nabízí propříště. „Volný je jen termín 12. a 13. prosince 2009. S mužskými závody zatím u nás počítat nemůžeme, pokud nezačnou naši kluci vítězit. Má se dál jezdit výhradně v Americe, Asii, alpských zemích a ve Skandinávii,“ říká jeden z pořadatelských šéfů krkonošského klání Aleš Krýzl.

Václav Procházka, Sport.cz, Právo

Časová osa: Lyže a snowboard