Rubriky:

Lyže a snowboard

Bank se bude soustředit na kombinaci a chce jezdit i sjezdy

24. října 2007 15:13 - PRAHA

Už v uplynulé sezóně se český sjezdař na lyžích Ondřej Bank snažil soustředit na rychlostní disciplíny, ale letos v létě kvůli přípravě na sjezd dokonce odjel trénovat do Jižní Ameriky do Chile. Hodlá se totiž více specializovat na kombinaci a superkombinaci, jež je nově plnohodnotnou disciplínou Světového poháru.

 

PRÁVO/Karel Felt

Nový ročník začne o víkendu obřím slalom mužů a žen v rakouském Söldenu.

Sjezd speciál loni dokončil Bank jen jednou ve Val d'Isere, ale v superkombinaci hned na začátku sezóny v Beaver Creeku skončil šestý a převedl tak svůj nejlepší výkon ve Světovém poháru v kariéře. Šestý byl v kombinaci také na mistrovství světa v roce 2001 v St. Antonu a stejnou pozici obsadil na olympijských hrách loni v Turíně. "Chci se soustředit na kombinace, proto jsem trénoval rychlostní disciplíny," řekl ČTK Bank.

V Chile byl v září poprvé, třebaže tamní středisko Termas de Chillán je oblíbenou letní destinací pro špičkové sjezdaře z Evropy. "Dá se říct, že se to vydařilo. Na evropských ledovcích to sice známe, zatímco tam to bylo nové prostředí, takže jsme se první dva dny oťukávali, ale nakonec to bylo dobré," glosoval hlavně nízké teploty a dobrou kvalitu sněhu. Absolvoval i pár závodů Jihoamerického poháru, nejlépe skončil třetí v obřím slalomu.

Bank bude klást důraz na kombinaci a superkombinaci

Sedmadvacetiletý lyžař nebude letos preferovat žádnou disciplínu a svůj program upraví podle aktuální situace, formy a kvality lyží. O ty se mu bude při rychlostních disciplínách starat stejně jako loni specialista od firmy Elan Gregor Koprivnik. "I to byl důvod, že jsme byli v Chile, protože tam byl s týmem a mohli jsme testovat lyže a mazání. Budu jezdit všechny disciplíny, ale klást důraz budu na kombinaci a superkombinaci," řekl Bank.

Sjezdů se prý nebojí, ve své kariéře už sjel rovně dolů slavné sjezdovky v Kitzbühelu i ve Wengenu, letos by rád zkusil i náročnou Val Gardenu. "Ale bude záležet, v jaké budu kondici a jaké budou podmínky," upozornil. Na Kitzbühel se hodlá soustředit víc, letos se tam pojede i kombinace. "Chtěl bych zkusit i klasické sjezdy a právě závod na Hahnenkammu mě láká teď nejvíc," prohlásil. "Ale když nebude předpoklad, že bych mohl bodovat, tak raději dám přednost tréninku a odpočinku," dodal.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard