Rubriky:

Lyže a snowboard

Reprezentanti v biatlonu se chystají od začátku sbírat body

28. listopadu 2007 08:42 - PRAHA

Útok na bodované příčky hned od prvního závodu slibují čeští biatlonisté, kteří už zítra ve finském Kontiolahti vstoupí do devitidílného seriálu Světového poháru.

 

ČTK/EPA

„Máme silné družstvo mužů a v každém závodě můžeme myslet na elitní umístění. V poháru vynecháváme jen korejskou zastávku. Vrcholem sezóny jsou oba únorové šampionáty. Letos i na Evropu, kterou pořádáme v Novém Městě, určitě pošleme nejlepší sestavu,“ líčí šéf českého biatlonu Václav Fiřtík.

„Po intenzívní přípravě na sněhu ve finském Vuokatti jsme jeli kontrolní závod, v němž dopadl nejlépe Vítek, jenž vypadá velmi dobře běžecky a daří se mu i na střelnici,“ říká nový trenér mužů Vlastimil Vávra, jehož trumfem má být dvojnásobný medailista z posledního MS Šlesingr. „Během listopadu podstoupil už tři dopingové testy, zvykl si na novou pažbu a zapracoval na rychlosti střelby, i když vstoje ho to občas svádí k chybám,“ doplňuje Vávra.

Ve čtvrtek pošle na start všech šest reprezentantů, byť Dostála pobolívá v létě zraněný palec. V kategorii žen smí trenér Rybář nasadit tři závodnice, o moc širší výběr ale nemá, když Faltusová i Munclingerová ukončily kariéru. „Od druhého dílu se Světový pohár týká jen 90 nejlepších, Česko by si ale mělo všech devět míst udržet,“ doufá Fiřtík.

kez, Právo

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard