Sjezdu v Beaver Creeku vyhrál Walchhofer, Bank sahal po bodech

BEAVER CREEK

Pouhých pět setin sekundy v pátek dělilo vítěze druhého sjezdu ve Světovém poháru v americkém Beaver Creeku Rakušana Michaela Walchhofera od druhého domácího lyžaře Stevena Nymana. Třetí místo obsadil nejlepší sjezdař minulé sezóny Didier Cuche.

Český reprezentant Ondřej Bank potvrdil vynikající formu a po čtvrtečním třetím místě ze superkombinace nebyl v pátek daleko od další senzace. Nejlepší český lyžař skončil v královské disciplíně na 33. místě, přičemž od bodované příčky ho dělilo pouhých devět setin. Za vítězem zaostal Bank jen 1,66 sekundy.

Díky pátečnímu Walchhoferově triumfu v Beaver Creeku skončily dvě série. Dvaatřicetiletý závodník ukončil čekání rakouských lyžařů na triumf v závodech Světového poháru, protože naposledy se z vítězství radoval v březnu Benjamin Reich. Současné také utnul čtyři roky trvající neporazitelnost amerických lyžařů na domácím sněhu. Posledním, komu se podařilo v Beaver Creeku porazit domácí závodníky, byl Stephan Eberharter v roce 2002.

Výsledky:
1. Walchhofer (Rak.) 1:13,74, 2. Nyman (USA) -0,05, 3. Cuche -0,10, 4. Defago (oba Švýc.) -0,19, 5. Büchel (Licht.) -0,20, 6. Miller (USA) -0,36, 7. Fill (It.) -0,38, 8. Scheiber (Rak.) -0,39, 9. Sulzenbacher (It.) -0,53, 10. Weibrecht (USA) -0,54, ...33. Bank (ČR) -1,66.
Pořadí sjezdu (po 2 z 10 závodů): 1. Walchhofer 118, 2. Hudec (Kan.) 114, 3. Nyman 96, 4. Sullivan (USA) 80, 5. Sulzenbacher 79, 6. Cuche 74.
Pořadí SP (po 6 z 41 závodů): 1. Svindal (Nor.) 234 bodů, 2. Raich (Rak.) 178, 3. Cuche 175, 4. Miller 157, 5. Hudec 146, 6. Palander (Fin.) 140, 7. Grange (Fr.) a Defago 130, 9. Walchhofer 123, 10. Albrecht (Švýc.) 122, ...31. Bank 60.