Björgenová vyhrála i druhý distanční závod v sezóně SP

KUUSAMO

Norská běžkyně na lyžích Marit Björgenová vyhrála i druhý distanční závod sezóny Světového poháru a upevnila si celkové vedení. České reprezentantky v sobotu na trati 10 km klasickou technikou v Kuusamu nebodovaly.

Vítězka Světového poháru z let 2005 a 2006 Björgenová navázala na svůj triumf z minulého týdne v Beitostölenu, kde vyhrála volnou desítku. Dnes v v téměř dvacetistupňovém mrazu pod umělým osvětlením porazila svou krajanku Astrid Jacobsenovou o devět sekund. Třetí byla už s větším odstupem Polka Justyna Kowalczyková.

Obě české reprezentantky ve Finsku skončily ve čtvrté desítce. Helena Erbenová byla klasifikována na 35. místě, Eliška Hájková čtyři příčky za ní. K bodům Erbenové chybělo osm sekund.

SP - Kuusamo: 10 km klasicky
1. Björgenová 28:32,8, 2. Jacobsenová (obě Nor.) -9,0, 3. Kowalczyková (Pol.) -23,6, 4. Skofterudová (Nor.) -37,8, 5. Majdičová (Slovin.) -45,1, 6. Johaugová (Nor.) -47,5, 7. Sachenbacherová-Stehleová (Něm.) -48,6, 8. Mischolová (Švýc.) -52,3, 9. Kallaová (Švéd.) -1:14,2, 10. Steiraová (Nor.) -1:18,2, ...35. Erbenová -2:41,6, 39. Hájková (obě ČR) -2:58,8.