Skokan na lyžích Janda v Kontinentálním poháru upadl

ROVANIEMI

Český skokan na lyžích Jakub Janda si při úterním závodě Kontinentálního poháru zranil ruku. Ve finském Rovaniemi v prvním kole předvedl druhý nejdelší skok, když doplachtil na značku 96,5 metru, ale po telemarku mu zahranila lyže, upadl a místo na start druhého kola putoval do nemocnice na vyšetření.

"Hodně ho to bolelo, necítil prsty. Rentgen ale nic vážného neukázal, má jen pohmožděný loket. Dostal prášky na utišení bolesti," řekl ČTK Jandův manažer František Jež. Janda podle něj ve středu a ve čtvrtek nastoupí v Rovaniemi k dalším dvěma závodům.

I když tentokrát mezi nejlepšími chyběl vítěz Světového poháru z roku 2006, který v obou předchozích závodech Kontinentálního poháru obsadil druhé místo, český zástupce znovu vystoupil na stupně vítězů. Třetí totiž skončil Jan Matura, který na středním můstku skočil 92 a 94 metrů a podělil se o bronzovou pozici s Rakušanem Balthasarem Schneiderem. Na prvních dvou příčkách byli rovněž Rakušané Mario Innauer a Roland Müller.