Koudelka byl ve Villachu znovu čtvrtý, Morgenstern má rekord

VILLACH

I podruhé útočil skokan na lyžích Roman Koudelka na středním můstku ve Villachu na premiérové stupně vítězů ve Světovém poháru a stejně jako ve čtvrtek i v pátek mu jen těsně unikly. Osmnáctiletý talent se o čtvrté místo tentokrát podělil s domácím Rakušanem Wolfgangem Loitzlem. V pořadí SP si Koudelka o další příčku polepšil a pouhé tři body ho dělí od elitní desítky.

Roman Koudelka

Nový objev českého skoku byl po prvním kole pátý po výkonu 91 metrů. V bojích o medaile ještě metr a půl přidal, ale zlepšil se i Loitzl a oba v součtu nasbírali shodně 236 bodů. Také pátý závod SP v sezóně vyhrál domácí Thomas Morgenstern, který vynikající formu potvrdil dvěma skoky na značku 95 metrů a je novým rekordmanem.

Ještě žádnému skokanovi v historii se totiž nepodařilo vyhrát na začátku sezóny pět závodů bez přerušení. "Dneska jsem z toho ještě více paf než včera," glosoval svou unikátní sérii Morgenstern. "Nejsem schopný slova, je to fantastický rekord," dodal.

Koudelka byl po závodě šťastný

Koudelku porazili stejně jako ve čtvrtek už jen další Rakušan Gregor Schlierenzauer a Fin Janne Ahonen. "Jsem šťastný, že se mi podařilo zopakovat včerejší výsledek. Nervózní jsem byl před prvním kolem, neboť odpadla kvalifikace, a tak jsme čekali déle. Po prvním kole to ze mě spadlo a do finálového kola jsem si věřil," řekl Koudelka spolupracovníkovi ČTK.

Studentovi sportovního gymnázia v Jilemnici v druhém dějství pomohly výpadky švýcarských soupeřů Andrease Küttela a Simona Ammanna, kteří se v polovině závodu drželi před ním. Výsledky z Villachu Koudelku navnadily na další závody, které se uskuteční o předvánočním víkendu ve švýcarském Engelbergu.

Zbývající dva čeští reprezentanti Martin Cikl a Lukáš Hlava v pátek nebodovali. Ciklovi postup do bodované třicítky unikl o jediný bod, Hlava obsadil 40. místo.