Závod SP běžkyň na lyžích v Rybinsku vyhrála Norka Jacobsenová

RYBINSK

Norská běžkyně na lyžích Astrid Jacobsenová poprvé vyhrála závod Světového poháru, v Rybinsku v sobotu triumfovala na 15 kilometrů volnou technikou s hromadným startem. V závěru měla dvacetiletá mistryně světa ze sprintu nejvíce sil, ve finiši odsunula na další pozice domácí Rusku Natalii Korostělevovou a Finku Riittu-Liisu Roponenovou.

Česká reprezentantka Helena Erbenová obsadila s téměř dvouminutovou ztrátou bodované 29. místo.

V čele průběžného pořadí Světového poháru zůstala Norka Marit Björgenová, třebaže do Ruska neodcestovala. Vítězka minulého závodu Virpi Kuitunenová, která před týdnem vyhrála v Davosu klasickou desítku, v sobotu na nejlepší nestačila a doběhla až jednadvacátá.

Výsledky - 15 km volnou technikou:
1. Jacobsenová (Nor.) 39:24,5, 2. Korostělevová (Rus.) -0,7, 3. Roponenová (Fin.) -1,1, 4. Sachenbacherová-Stehleová (Něm.) -1,4, 5. Follisová (It.) -3,4, 6. Künzelová-Nystadová (Něm.) -5,5, 7. Stemlandová (Nor.) -6,3, 8. Zellerová (Něm.) -7,4, 9. Buruchinová -8,0, 10. Medvěděvová (obě Rus.) -8,1, ...29. Erbenová (ČR) -1:47,3.