Závod s hromadným startem v Rybinsku vyhrál Hetland, Magál má bod

RYBINSK

Norský běžec na lyžích Tor Arne Hetland byl nejrychlejší ve finiši sobotního závodu Světového poháru v Rybinsku. Třicítku volnou technikou s hromadným startem vyhrál bývalý mistr světa a olympijský vítěz ze Salt Lake City o půl sekundy před Finem Villem Nousiainenem, třetí skončil Pietro Piller Cottrer z Itálie.

Český reprezentant Jiří Magál získal za 30. místo první bod v sezóně, Milan Šperl doběhl osmatřicátý. Oba se přitom dlouhou dobu drželi v početné vedoucí skupině, rapidně se zvyšujícímu tempu nestačili až v závěrečných kilometrech.

V Rybinsku nestartovali vedoucí muž průběžného hodnocení Světového poháru Axel Teichmann z Německa ani druhý Lukáš Bauer. Přesto si oba své pozice udrželi, Hetland se posunul na třetí místo.

RYBINSK - 30 km volnou technikou:
1. Hetland (Nor.) 1:11:04,8, 2. Nousiainen (Fin.) -0,5, 3. Piller Cottrer -1,3, 4. Checchi (oba It.) -1,8, 5. Sommerfeldt (Něm.) -2,1, 6. Legkov (Rus.), 7. Fischer oba -2,3, 8. Cologna (oba Švýc.), 9. Gjerdalen oba -2,4, 10. Johnsrud Sundby (oba Nor.) -3,4, ...30. Magál -26,2, 38. Šperl (oba ČR) -1:27,6.