Němečtí sdruženáři obsadili v SP stupně vítězů, bodoval i Slavík

RAMSAU

Německým sdruženářům se v nedělním závodě Světového poháru podařil dokonalý triumf, když vítězného Björna Kircheisena doprovodili na stupně vítězů dva jeho krajané. I v šestém dílu seriálu dosáhl na body český reprezentant Tomáš Slavík, jenž v rakouském Ramsau skončil na 27. místě.

Čtyřiadvacetiletý Kircheisen zopakoval vítězství ze soboty a třetím triumfem v sezóně si pojistil vedení v průběžném pořadí SP. Do běžecké části v neděli odstartoval z třetího místa s odstupem 108 metrů za nejlepším skokanem Bernhardem Gruberem z Rakouska, který se ve sprintu na 7,5 km propadl až na konec první desítky.

Druhé místo za výborným běžcem Kircheisenem obsadil s třísekundovou ztrátou čtyřnásobný mistr světa Ronny Ackermann, jenž si tak udržel svou pozici ze skoku. Třetí skončil Timo Edelmann.

Jediný český sdruženář na startu Slavík si mírně pohoršil oproti skokanské části, po níž mu patřilo 21. místo. Šestadvacetiletý člen liberecké Dukly ztratil po 25. běžeckém čase 1:23,4 na Kircheisena.

Světový pohár v severské kombinaci pokračuje 30. prosince v Oberhofu.

Výsledky:
1. Kircheisen 17:32,6, 2. Ackermann -3,1, 3. Edelmann (všichni Něm.), -8,7, 4. Tande -11,0, 5. Moan (oba Nor.) -11,3, 6. Demong (USA) -11,8, 7. Bieler (Rak.) -11,8, 8. Hettich (Něm.) -12,0, 9. Lamy Chappuis (Fr.) -13,4, 10. Gruber (Rak.) -14,9, ...27. Slavík (ČR) -1:23,4.