Vonnová podruhé v sezóně vyhrála sjezd SP

SVATÝ ANTON

Vítězkou pátečního sjezdu Světového poháru ve Svatém Antonu se stala Lindsey Vonnová. Třiadvacetiletá Američanka si v rakouském středisku dojela pro druhý triumf v sezóně a upevnila si průběžném pořadí v hodnocení sjezdu.

Druhá Kelly Vanderbeeková z Kanady ztratila na Vonnovou 36 setin sekundy. Třetí místo na sjezdovce, kde se v roce 2001 jel závod mistrovství světa mužů, obsadila další Američanka Julia Mancusová.

"Byla to hrůza. Dělala jsem spoustu chyb a po prvních pěti brankách by mě ani ve snu nenapadlo, že bych mohla vyhrát," řekla Vonnová.

Závod se nevydařil obhájkyni prvenství SP ve sjezdu Renatě Götschlové. Rakouská lyžařka ztratila při jízdě kontrolu nad lyží, což pro ni znamenalo velkou časovou ztrátu a dojela na 13. místě.

Do čela průběžného celkového pořadí SP se díky šestému místu vrátila další domácí hvězda Nicole Hospová. Z prvního místa sesadila Anju Pärsonovou, která páteční závod nedokončila. Švédská lyžařka sice podle časů z horní poloviny trati jela na vítězství, pak však ztratila rovnováhu, zpomalila a jízdu v polovině trati ukončila. České lyžařky ve sjezdu nestartovaly.

Výsledky - sjezd:
1. Vonnová (USA) 1:32,00, 2. Vanderbeeková (Kan.) -0,36, 3. Mancusová (USA) -0,38, 4. Aufdenblattenová (Švýc.) -0,58, 5. Holausová -0,70, 6. Hospová (obě Rak.) -0,71, 7. Ceccarelliová (It.) -0,78, 8. Janyková (Kan.) -0,91, 9. Marlies Schildová (Rak.) -1,05, 10. Stygerová (Švýc.) -1,09.