Rubriky:

Lyže a snowboard

Živě

Kvůli počasí neabsolvovali skokané v Ga-Pa kvalifikaci

31. prosince 2007 16:36 - GARMISCH-PARTENKIRCHEN

Kvůli špatnému počasí se v pondělí neuskutečnila kvalifikace na druhý závod Turné čtyř můstků v Garmisch-Partenkirchenu. Na zbrusu novém můstku by se tak měla kvalifikace odskákat v úterý od 11:00 před závodem, jenž začne ve 13:45.

Pořadatelé závodu marně bojovali s větrem a hustým sněžením více než hodinu. Poprvé kvalifikaci zrušili po čtyřech pokusech kvůli problémům se zasněženou stopou.

Po dvaceti minutách zvládlo skoky absolvovat 17 závodníků včetně Borka Sedláka, poté však ředitel závodu Walter Hofer kvalifikaci definitivně odvolal. "Nemáme vyhlídky na to, že bychom ji dnes dokončili," uvedl Hofer.

Na Nový rok je v Garmisch-Partenkirchenu hlášeno příznivé počasí, závod by měl proto začít podle plánu ve 13:45. Nebude se ovšem skákat k.o. systémem po dvojicích, jak je na Turné v posledních letech zvykem, ale klasicky podle pravidel Světového poháru.

Z padesáti kvalifikovaných tedy postoupí do druhého kola nejlepších třicet podle dosaženého bodového zisku.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.