Rubriky:

Lyže a snowboard

Nadějná seniorka Kurfürstová drží plyn

5. ledna 2008 09:55 - ŠPINDLERŮV MLÝN

Před více než 10 lety na černé sjezdovce ve Svatém Petru sbírala první domácí tituly, o víkendu na ní chce lyžařka Eva Kurfürstová body ve Světovém poháru. „Je to pro mě jako včera, tehdy jsem byla nadějná juniorka,“ říká vytrvalkyně mezi brankami.

Nezlomily ji zdravotní problémy. A dočkala se sezóny takřka životní. „Teď jsem nadějná seniorka,“ usmívá se třicetiletá karvinská závodnice, která se v prosinci 2005 brala první body ve SP. Právě ve Špindlu – a v obřáku. „V disciplíně, kde se to nečekalo, ale zdejší sjezdovka mi na ni sedí. Je strmá, jako relativně lehká váha nemám ráda roviny,“ říká.

Cítí, že i znalost trati jí může pomoci. „Na zlomech, hlavně při nájezdu na velký hank, můžu držet plyn,“ líčí. Víc bodů ale sbírala nejen v téhle zimě ve slalomu, který léta s tátou-trenérem piluje nejvíc. V téhle sezóně mezi 30 bodujícími ve SP byla třikrát, nejvýše 20. v Aspenu.

„Pista zdá se bude ledová, vydrží, což je pro nás z konce startovky dobře,“ libuje si nad podmínkami pro boj o další body. Po Lienzu, kde skončila 23. a porazila též Záhrobskou, cítí, že je blízko i k elitní patnáctce. „Teď je hlavní vyjet další body, abych vylepšila startovní číslo a mohla dál útočit,“ dodává.

vap, Právo

Zrušit