Rubriky:

Lyže a snowboard

Před Tour jsem na vítězství nemyslel, prozradil Bauer při chatu na Sport.cz

11. ledna 2008 15:32 - PRAHA/BOŽÍ DAR

Po triumfálním návratu z Tour de Ski bylo jedním z největších přání Lukáše Bauera, aby mu vydrželo zdraví. Bohužel, nestalo se. Českého reprezentanta zradily horní cesty dýchací, bere antibiotika a při Světovém poháru v Canmore bude chybět. „Kanada pro mě padá, příští týden snad začnu trénovat na pokračování SP v estonském Otepaa,“ napsal český reprezentant během pátečního on-line chatu se čtenáři Sport.cz.

Velké množství dotazů se samozřejmě týkalo Bauerova vítězství na Tour de Ski, zejména pak závěrečné etapy zakončené stoupáním sjezdovkou Alpe Cermis. „Směrem odspodu nahoru jsem v zimě na lyžích nikdy nic podobného nejel. Během letní přípravy na ledovci v Ramsau máme tradiční test, kdy vybíháme na Planai - sjezdovka ve Schladmingu, kde se jezdí závody SP. Ta také stojí za to, má sklon 40 stupňů,“ přiznal třicetiletý reprezentant.

Záznam on-line chatu s Lukášem Bauerem najdete zde.

V souvislosti s Tour se čtenáři zajímali i o hodnoty Lukášových tepových frekvencí. „Klidová frekvence nejčastěji lehce pod 45, ale měl jsem i období 40. Maximálka 199-200, při finálové etapě tuším 193, nejvyšší během Tour 198,“ upřesnil. A neušel samozřejmě dotazům, dokdy se hodlá lyžování na vrcholové úrovni věnovat. „Vždy záleží minimálně na zdraví a motivaci, ale pokud vše vydrží, tak 100% počítám s MS 2011 v Oslu. Pak se uvidí,“ uvedl.

Hodně čtenářů zajímalo, kolik času věnuje špičkový běžec na lyžích tréninku. „Během roku maximálně 8 hodin denně, v zimě tak maximálně 6-6,5 hodiny. Ale těsně před závody třeba jen hodinu. Vždy záleží na období. Ročně natrénuji tak kolem 800 hodin čistého tréninkového času,“ odhalil Lukáš informace z tréninkového plánu.

Na Tour měl natrénováno kvalitně, jak ale sám prozradil, s pocity na vítězství neodjížděl. „Pocity před Tour nebyly kvůli předchozí vysokohorské přípravě, kdy jsme bydleli v 3200 m.n.m., dlouho ideální. Odjížděl jsem s tím, že se chci porvat o přední příčky. První místo  také lehce problesklo, ale jednoznačně jsem neodjížděl s pocitem, že si jistě jedu pro vítězství, to snad ani ve sportu nejde...,“ podotkl.

pn, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard