Rubriky:

Lyže a snowboard

Neumannová bude zase závodit, o návrat prý ale nejde

11. ledna 2008 14:35 - PRAHA

Vrátí se Kateřina Neumannová do běžecké stopy? Při sobotním závodu firemních týmů před Jizerskou padesátkou určitě. A v březnu by si ráda splnila dávný sen: maratónský závod Engadin nedaleko Svatého Mořice ve Švýcarsku. Na pomoc ženské štafetě při mistrovství světa v Liberci prý ale nemyslí...

Neumannová v roli prezidentky organizačního výboru MS v pátek symbolicky převzala od libereckého primátora Jiřího Kittnera dokončené areály, kde za rok budou bojovat o cenné kovy běžci na lyžích, skokané a sdruženáři. „Jsme teprve v půli cesty, do mistrovství světa nás čeká ještě spousta práce a spousta bojů. Je to takový první kamínek do mozaiky. Na vyhodnocení výsledků si ještě musíme nějaký čas počkat,“ komentovala předávací akt dvojnásobná mistryně světa a olympijská vítězka.

Po tiskové konferenci pak musela novinářům vysvětlovat, jak je to s jejím avizovaným návratem k závodění... „Stavíme tým Liberec 2009 pro firemní závod při Jizerské padesátce a myslím, že by byla škoda, kdybych tam chyběla. Pojedou tam s námi i dva reprezentanti a bude to především promo akce k MS. Nebude to žádné velké závodění, na pořádný trénink nemám čas. Na lyže se dostanu, ale něco, co bych nazvala tréninkovou jízdou, jsem absolvovala naposledy o Vánocích,“ líčila s úsměvem.

Chce si splnit sen 

Sobotní štafetu v Bedřichově na 4x4 km prý bere s nadhledem. „Uvidíme jaká bude situace a jací budou soupeři. Možná to trochu rozjedu, ale nepřidávala bych tomu velkou váhu. Navíc s sebou nemám ani svoje nejlepší lyže, ty zůstaly na Šumavě,“ nechtěla odhadovat šance týmu, který pojede v barvách libereckého mistrovství.

Ani po závodu v Jizerských horách ale Neumannová běžky zřejmě neodloží. „Mám cukání podívat se v březnu na Engadin. Často jsem tam v minulosti trénovala a ten had závodníků vinoucí se údolím mě fascinoval. Neberte to ale prosím jako návrat k závodění. Je to spíš jen splnění dávného snu. V rámci tréninku jsem dva nebo tři maratóny objela, teď by šlo ale spíš o účast než o výsledek,“ říkala.

Nebude mít také „cukání“ pomoci příští rok v Liberci ženské štafetě, která je po jejím odchodu mimo hru? „Nikdy jsem neříkala, že končím na sto procent. Vždy jsem říkala, že na devětadevadesát,“ uzavřela se smíchem.

pn, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard