Mlha povolila v Harrachově jen jedno tréninkové kolo letů

HARRACHOV

Jen jedno tréninkové kolo ze tří plánovaných se ve čtvrtek uskutečnilo v Harrachově, dějišti dvou víkendových závodů Světového poháru v letech na lyžích. Na mamutím můstku nebyl problémem očekávaný vítr, ale špatná viditelnost kvůli mlze.

Nejdál z třiceti skokanů ve čtvrtek doletěl vedoucí muž průběžného pořadí letošního ročníku Světového poháru Thomas Morgernstern z Rakouska. Ten přistál na značce 213,5 metru a o jediný metr zaostal za rekordem můstku, který drží od roku 2002 Fin Matti Hautamäki.

Z Čechů skočil nejdál Borek Sedlák, který o půl metru překonal hranici 180 metrů a byl klasifikován na jedenáctém místě. Roman Koudelka, pro kterého byl čtvrteční skok prvním letem v kariéře, doplachtil na 179,5 metru a byl třináctý.

Antonín Hájek předvedl patnáctý nejlepší výkon 177 metrů, Lukáš Hlava byl šestnáctý (175,5), Jan Matura jednadvacátý (166,5) a Martin Cikl skončil o místo za ním za let dlouhý 164 metrů.

Organizátoři se obávají nepřízně počasí, neboť vedle srážek se o víkendu očekává i vítr.