České biatlonistky ve stíhacím závodu v Anterselvě nebodovaly

ANTERSELVA

České biatlonistky v sobotu ve stíhacím závodu na 10 kilometrů nezopakovaly výsledky ze čtvrtečního sprintu a nedosáhly na bodovaná umístění. Z prvního vítězství v sezóně se v italské Anterselvě radovala dvojnásobná mistryně světa Andrea Henkelová z Německa.

Nejlepší z českých závodnic byla Zdenka Vejnarová na 39. příčce. V sobotu se jí nedařilo zejména při střelbě, když musela pětkrát na trestný okruh. Magda Rezlerová byla o tři místa horší, Zuzana Tryznová obsadila předposlední 53. místo.

Henkelová si premiérový triumf sezóny připsala díky zaváhání Světlany Slepcovové. Ruská reprezentantka byla v čele ještě před poslední střelbou, kde však dvakrát chybovala a trestné okruhy ji připravily o vítězství. Za Henkelovou zaostala o více než půl minuty.

Německá závodnice se díky jedenáctému prvenství v kariéře posunula na druhé místo průběžného pořadí SP, v čele je stále její krajanka Kati Wilhelmová, která v sobotu skončila desátá.

Výsledky - stíhací závod (10 km):
1. Henkelová (Něm.) 32:51,3 (1 trestný okruh), 2. Slepcovová (Rus.) -33,4 (2), 3. Bergerová (Nor.) -46,5 (2), 4. Neunerová (Něm.) -56,2 (6), 5. Baillyová (Fr.) -1:08,0 (4), 6. Glagowová (Něm.) -1:17,0 (0), 7. Ponzaová (It.) -1:20,1 (1), 8. Tofalviová (Rum.) -1:24,2 (0), 9. Hitzerová -1:32,8 (4), 10. Wilhelmová (obě Něm.) -1:33,0 (6), ...39. Vejnarová -4:23,1 (5), 42. Rezlerová -4:44,8 (7), 53. Tryznová (všechny ČR) -7:37,2 (8).