Biatlonistka Henkelová vyhrála druhý závod během dvou dnů

Druhé vítězství během dvou dnů si v italské Anterselvě připsala německá biatlonistka Andrea Henkelová. Třicetiletá dvojnásobná mistryně světa po sobotním triumfu ve stíhačce vyhrála i nedělní závod s hromadným startem. Z českých reprezentantek byla na startu pouze Zdenka Vejnarová, jež obsadila 27. místo s více než tříminutovou ztrátou.

Henkelová, druhá žena průběžného pořadí, si v Itálii řádně vylepšila bilanci v letošním ročníku SP. V sobotu oslavila premiérové vítězství v sezóně a v neděli navzdory jednomu trestnému okruhu přidala další.

Na druhém místě skončila olympijská vítězka Anna Carin Olofssonová ze Švédska, které k předstižení Henkelové nestačila ani bezchybná střelba a za německou reprezentantkou zaostala o 16 vteřin. Třetí dojela vedoucí závodnice pořadí SP Kati Wilhelmová s půlminutovou ztrátou.

Výsledky - hromadný start (12,5 km):
1. Henkelová (Něm.) 36:07,3 (1 trestný okruh), 2. Olofssonová (Švéd.) -16,1 (0), 3. Wilhelmová -28,8 (2), 4. Neunerová (obě Něm.) -48,8 (6), 5. Baillyová (Fr.) -55,1 (2), 6. Jonssonová (Švéd.) -57,6 (0), 7. Ponzaová (It.) -57,7 (1), 8. Jurjevová (Rus.) -1:01,5 (1), 9. Hitzerová (Něm.) -1:17,3 (3), 10. Flatlandová (Nor.) -1:26,3 (2), ...27. Vejnarová (ČR) -3:15,4 (3).