Skiatlon v Canmore vyhrál Pankratov, oba čeští běžci bodovali

CANMORE

Oba čeští běžci na lyžích Martin Koukal a Milan Šperl skončili v úterním skiatlonu Světového poháru v Kanadě ve třetí desítce. Celý závod na 30 kilometrů absolvovali takřka bok po boku; Koukal doběhl čtyřiadvacátý, Šperl o dvě příčky za ním. Na vítězného Nikolaje Pankratova ztratili více než minutu a půl. Suverénní lídr seriálu Lukáš Bauer závody v Canmore vynechává.

Pankratov vyhrál svůj první individuální závod ve Světovém poháru díky skvělému finiši. Na posledních dvou kilometrech dokázal smazat ztrátu osmi sekund na první příčku a v dramatickém závěru o pouhé čtyři desetiny porazil zkušeného Itala Giorgia di Centu. Pomyslný bronz cílová fotografie přiřkla mistru světa Axelu Teichmannovi po souboji s krajanem Tobiasem Angererem.

Bauer po svém triumfu na vyčerpávající Tour de Ski onemocněl a po léčbě antibiotiky se rozhodl do zámoří necestovat. Ze svého obrovského třistabodového náskoku v čele seriálu v úterý ztratil minimum. Hned za něj se posunul Němec René Sommerfeldt, který doběhl osmnáctý a za Bauerem zaostává o 289 bodů. Dosud druhý muž SP Nor Tor Arne Hetland skiatlon vzdal.

Výsledky - skiatlon muži (30 km):
1. Pankratov (Rus.) 1:16:33,8, 2. Di Centa (It.) -0,4, 3. Teichmann -0,6, 4. Angerer (oba Něm.) -0,6, 5. Piller Cottrer -1,0, 6. Checchi (oba It.) -1,4, 7. Södergren (Švéd.) -1,6, 8. Olsson (Švéd.) -1,6, 9. Legkov (Rus.) -3,0, 10. Sundby (Nor.) -3,8, ...24. Koukal -1:38,3, 26. Šperl (oba ČR) -1:39,8.