Český lyžař Šperl dojel v závodu SP na 15 km v Canmore sedmý

CANMORE

Sedmé místo obsadil český běžec na lyžích Milan Šperl v závodě Světového poháru na 15 kilometrů volnou technikou v Canmore. Nejrychlejší byl Ital Valerio Checchi, který porazil druhého Němce Reneho Sommerfeldta o osm sekund. Pro Checchiho to byl vůbec první medailový úspěch ve Světovém poháru. Na bronzový stupínek vystoupil jeho krajan Pietro Piller Cottrer.

Nejrychleji rozjel závod s intervalovým startem Švéd Anders Södergren, jenž vévodil mezičasům až do poloviny trati, poté se ale výrazně propadl. Naopak až v druhé polovině startujících se pohybovaly Šperlovy časy. Po prvním pětikilometrovém okruhu ztrácel na vedoucího Södergrena 35 sekund, stejně jako další český reprezentant Martin Koukal.

V další části závodu se začala Šperlova ztráta na nejlepší zmenšovat a rovněž Koukal držel vysoké tempo. Na mezičase pět kilometrů před cílem byl již s minimálním náskokem ve vedení Checchi, jedenáctý Šperl ztrácel necelou půlminutu. V závěru si ještě o čtyři místa polepšil a zaznamenal nejlepší výsledek sezony, Koukal dojel osmnáctý.

V celkovém pořadí Světového poháru se Sommerfeldt posunul na druhé místo za vítěze Tour de Ski Lukáše Bauera, jenž na závody do Kanady neodcestoval. Český reprezentant vede o 209 bodů.

SP (Canmore) - 15 km:
1. Checchi (It.) 36:04,6, 2. Sommerfeldt (Něm.) -8,3, 3. Piller Cottrer (It.) -13,2, 4. Vittoz (Fr.) -21,1, 5. Di Centa (It.) -21,5, 6. Hellner (Švéd.) -28,4, 7. Šperl (ČR) -29,8, 8. Södergren (Švéd.) -31,6, 9. Pankratov (Rus.) -33,9, 10. Bajčičák (SR) -35,7, ...18. Koukal (ČR) - 51,8.