Česká lyžařka Sudová tentokrát na stupně vítězů nedosáhla

MT. GABRIEL

Česká lyžařka Nikola Sudová obsadila sedmé místo v sobotním závodu Světového poháru v jízdě v boulích v Mt. Gabrielu a nezopakovala medailové umístění z minulého týdne, kdy skončila třetí v Lake Placid. Z prvenství se radovala Jekatěrina Stoljarovová z Ruska, která se rovněž ujala vedení v pořadí SP.

Česká lyžařka v boulích Nikola Sudová v Mont Gabriel

Česká reprezentantka měla ve finále nejlepší známky za techniku jízdy, rozhodující bodovou ztrátu na nejlepší způsobil pomalejší čas i hodnocení skoků. Po pátém, čtvrtém a třetím místě z předchozích závodů tentokrát neposunula své letošní maximum a v celkovém hodnocení disciplíny jí patří pátá příčka.

Soutěž mužů vyhrál Francouz Guilbaut Colas, český lyžař Lukáš Vaculík nepostoupil z kvalifikace.

SP jízdy v boulích:
Muži: 1. Colas (Fr.) 26,38, 2. Šarifulin (Rus.) 26,06, 3. Marquis (Kan.) 25,99, 4. Babic (USA) 25,92, 5. Begg-Smith (Austr.) 25,68, 6. Deneen (USA) 25,55, ...21. Vaculík (ČR) - vyřazen v kvalifikaci.
Průběžné pořadí SP (po čtyřech závodech): 1. Begg-Smith 265, 2. Colas 224, 3. Bilodeau 171.
Ženy: 1. Stoljarovová (Rus.) 26,01, 2. Scanziová (It.) 25,71, 3. Roarková (USA) 25,70, 4. Uemuraová (Jap.) 25,55, 5. Dufourová-Lapointeová (Fr.) 25,52, 6. Richardsová (Kan.) 25,36, 7. N. Sudová (ČR) 25,09.
Průběžné pořadí SP (po čtyřech závodech): 1. Stojlarovová 235, 2. Roarková 232, 3. Scanziová 206, ...5. N. Sudová 191.