Záhrobská obsadila ve slalomu v Ofterschwangu sedmé místo

Česká lyžařka Šárka Záhrobská obsadila ve slalomu Světového poháru v německém Ofterschwangu sedmé místo. Z vítězství se radovala slalomová specialistka Marlies Schildová z Rakouska, která vedla již po prvním kole. Na stupně vítězů ještě vystoupala druhá Švédka Borssenová a třetí Rakušanka Hospová. Bodovat se podařilo i druhé Češce v závodě Evě Kurfürstové, která skončila pětadvacátá.

Záhrobské patřilo po prvním kole čtvrté místo, o které se dělila se Švédkou Therese Borssenovou. Ve své druhé jízdě ale v polovině trati udělala chybu, která ji stála několik setin. Do cíle dojela na průběžném třetím místě, všechny zbylé lyžařky se však dokázaly vtěsnat před Záhrobskou, která tak nakonec skončila sedmá.

Náskok téměř devíti desetin vteřiny si skvělou jízdou v prvním kole vybudovala Rakušanka Marlies Schildová a v druhém dějství si už vítězství pohlídala. S odstupem dvaačtyřiceti setin skončila druhá Švédka Borssenová, třetí pak dojela krajanka Schildové Nicole Hospová. Po prvním kole druhá Slovenka Veronika Zuzulová nakonec skončila těsně za branami medailí.

Druhá česká závodnice na startu Eva Kurfürstová se do druhého kola probojovala z třicáté, poslední postupové pozice. I zásluhou zaváhání několika sjezdařek ve druhém kole své umístění vylepšila a obsadila konečné pětadvacáté místo.

<tbody><tr class="invert"><td>Slalom v Ofterschwangu:</td></tr><tr class="highlight"><td><span>1. Schildová (Rak.) 1:40.85, 2. Borssenová (Švéd.) +0.42, 3. Hospová (Rak.) +0.51, 4. Zuzulová (SR) +0.54, 5. Poutiainenová (Fin.) +0.60, 6. Costazzaová (Itá.) +0.65, <strong><em>7. Záhrobská +0.69,..., 25. Kurfürstová (obě ČR) +4.05.</em></strong></span></td></tr><tr><td><strong>Průběžné pořadí SP slalomu (po 7 z 10 závodů):</strong> 1. Hospová 465 b., 2. Marlies Schildová 460, 3. Zuzulová 361, 4. Poutiainenová 352, 5. <strong><em>Záhrobská</em></strong> 292, 6. Borssenová 274, ...38. <strong><em>Kurfürstová</em></strong> 22.</td></tr><tr><td><strong>Průběžné pořadí SP (po 23 z 38 závodů):</strong> 1. Hospová 899, 2. Vonnová (USA) 773, 3. Marlies Schildová 751, 4. Rieschová 745, 5. Mancusová (Fr.) 703, 6. Görglová (Rak.) 651, ...13. <strong><em>Záhrobská</em></strong> 387, 78. <strong><em>Kurfürstová</em></strong> (ČR) 28.</td></tr></tbody>